Hayat Boyu Öğrenme Haftası’nda Atapark’ta el sanatları sergisi açıldı

​​​​​​​Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikler kapsamında Atapark’ta açılan sergiyle bir yıl boyunca hazırlanan ürünler beğeniye sunuldu.

Hayat Boyu Öğrenme Haftası’nda  Atapark’ta el sanatları sergisi açıldı
  • 03 Haziran 2021, Perşembe 14:25

1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında Milas Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından 2020-2021 eğitim öğretim yılında açılan kurslarda hazırlanan el emeği göz nuru ürünler, Atapark’ta düzenlenen sergiyle Milaslıların beğenisine sunuldu.

Düzenlenen serginin açılışına, Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke ve eşi Gülşah Böke, İyi Parti Milas İlçe Başkanı Kasım Özkan, Milas Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Durmuş Tayfun Uslu,  Mal Müdürü Güliz Akat, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Sağlık Müdürü Mustafa Ergun Kırova, Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tunahan Bayram, mahalle muhtarları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta kısa bir konuşma yapan Milas Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tunahan Bayram, yaşanılan zorlu süreçte gerekli olan tüm pandemi tedbirlerini alarak kursiyerlerle birlikte başarılı bir eğitim öğretim yılını geride bıraktıklarını ifade ederek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Etkinlikte, halk oyunları eğitimlerini Milas Halk Eğitim Merkezi’nin verdiği Milas Yörük Obaları Derneği Halk Oyunları ekibi ve başarılarıyla Milaslıları gururlandıran Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi sporcuları tarafından birer gösteri sunuldu. 

Serginin açılış kurdelesini Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke ve eşi ile birlikte protokol üyeleri kesti. Bu esnada kısa bir konuşma yapan Milas Kaymakamı Böke, Milaslı hanımların el sanatları konusunda ne kadar başarılı olduğunu açılan sergi ile gördüklerini belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kurdelenin kesilmesinin ardından katılımcılar tarafından sergi gezildi.

Sergiyi dolaşmak isteyenler için 6 Haziran’a kadar Atapark’ta açık kalacağı öğrenildi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık