“İki kez zam yapıldı algısı yaratmak vatandaşla dalga geçmektir”

​​​​​​​Memur ve emekli maaş zammını önce yüzde 25 ardından ertesi gün yüzde 5 ilave zam olarak açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki gösteren CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, “Sanki iki kez zam yapılmış algısı yaratılıyor. Seçime giderken bu tür oyunlarla puan kazanmaya çalışıyorlar. Bu vatandaşla dalga geçmek demektir. En düşük emekli maaşının asgari ücrete denk duruma getirilmesi gerekir. Bunu biz iktidarımızda gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

“İki kez zam yapıldı algısı yaratmak vatandaşla dalga geçmektir”
  • 06 January 2023, Friday 11:36

Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur ve emekliye verilen zam oranının yüzde 25'ten yüzde 30'a çıktığını açıkladı. En düşük emekli maaşı da 3 bin 500 liradan 5 bin 500 liraya çıkarıldı.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA

“En düşük emekli maaşı, insanca yaşayacak düzeyde olmalıdır” diyen CHP’li Alban, yapılan tüm zamlara rağmen hala en düşük emekli maaşının asgari ücretin altında kaldığını vurguladı. “Yurttaşlarımız, AKP iktidarından önce emekli olduğu gün, asgari ücretin iki katı maaş alırken, bugün emekli maaşları asgari ücretin altındadır” diyen Alban şunları söyledi:

“Açıklanan yüzde 30 oranıyla en düşük emekli maaşının 5 bin 500 lira olduğu belirtildi. Yapılan tüm zamlara rağmen hala en düşük emekli maaşı asgari ücretin altındadır. Bu ücretle bir emeklinin bir ay boyunca geçinebilmesi mümkün değildir. En düşük emekli maaşı asgari ücret olan 8 bin 500 Lira olmalıdır.

Muğladan Ağrıya, Samsundan Hataya bütün yurttaşlarımız bilsinki Cumhuriyet Halk Partisini iktidarında emekli parklarda mendil satmak zorunda kalmayacak, gözyaşı dökmeyecek, cebinde torununa harçlık verebilecek parası olacak, emeklininde yüzü gülecektir. Sandıkta hesabı kesmeye az kaldı, geliyor gelmekte olan”

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

Milas eczane
Site en altı
yukarı çık