İMİ Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi LGS Taban Puanıyla Öğrenci Kabul Edecek

İMİ Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi 9.sınıf kayıtlarının MEB Liselere Giriş Merkezi Sınav sonuç puanına göre yapılacağı açıklandı.

İMİ Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi LGS Taban Puanıyla Öğrenci Kabul Edecek

İMİ Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi’ne kayıtlar, öğrencilerin LGS puanları belli olduktan sonra, okulun web sitesinde ilan edilen takvim doğrultusunda, ön-kesin kayıt ile serbest kayıt dönemlerinde açıklanacak taban puana göre yapılacak.

İMİ Koleji’nden yapılan duyuruya göre, 26 Haziran’da açıklanması beklenen LGS sınav sonuçlarının ardından okul web sitesinde taban puan ilan edilecek. Taban puan ve üstü puana sahip aday öğrencilerin velilerinin, okulun web sitesinde aktifleşecek linkten ön kayıt yaptırması gerekiyor. Web sitesindeki ön kayıt linki Bayram tatili süresince ve 5 Temmuz Çarşamba 17.00’a kadar aktif olacak. Aynı zamanda 3 Temmuz 2023 Pazartesi günü 09.00- 05 Temmuz Çarşamba 17.00 saatleri arasında okulda da ön kayıt yapılacak.  

İMİ Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi 9. sınıf kontenjanı 24 öğrenci olarak açıklandı. Kontenjan dahilinde okula kayıt olacak öğrencilere LGS puanına göre farklı puan aralıkları için farklı oranlarda akademik burs verilecek. Burs detayları okul taban puanının açıklanmasıyla birlikte www.imikoleji.k12.tr web adresinde duyurulacak.

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık