MEHMET DEMİR FETHİYE BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYI OLDUĞUNU AÇIKLADI: EFSANE BAŞKAN OLMAYA GELİYORUM

MEHMET DEMİR FETHİYE BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYI OLDUĞUNU AÇIKLADI: EFSANE BAŞKAN OLMAYA GELİYORUM
  • 04 October 2023, Wednesday 22:37

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye eski İlçe Başkanı ve 28. Dönem Muğla Milletvekili Adayı Mehmet Demir, Fethiye Belediye Başkanlığı Aday Adayı olduğunu açıkladı. Seçildiği takdirde 24 saat boyunca Fethiye halkı için çalışacağını vurgulayan Demir, “Fethiye’nin efsane belediye başkanı olmaya geliyorum” dedi.
“HALKTA KARŞILIĞI OLAN ADAYLAR OLACAK”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 28. Dönem Muğla Milletvekili Adayı Demir, düzenlediği basın toplantısı ile Fethiye Belediye Başkanlığı Aday Adayı olduğunu açıkladı. İddialı açıklamalarda bulunan Demir, belediye başkan adaylarının halkta karşılığı olması gerektiğine dikkat çekti. Öte yandan partide aday gösterilecek kişiler için bir ön seçim yapılması gerektiğinin altını çizen A. Adayı Demir, “Üye bazında ön seçim istiyoruz. Bunu isterken kendimize ve ekibimize güvenimiz sonsuz. Bugün size sürpriz bir açıklamam var. Mehmet Demir olarak, beni hepiniz çok iyi tanıyorsunuz. Dört yıl boyunca ilçe başkanlığı yaptım. İlçe başkanlığı görevimden sonra Muğla’da 5. Sırada milletvekili adayı oldum. Hangi sırada olduğumuzun önemi yoktu bizim CHP’ye saygımız her zaman sonsuzdur.  Biz CHP’nin ve Mustafa Kemal’in askerleriyiz. Bu süreçte partimize de hiçbir kırgınlığımız ve dargınlığımız olmadı. İl Başkanlığı Seçimini de bitirdiğimize göre, Fethiye’de belediye başkan aday adayı olduğumu da tüm halkıma duyurmak istiyorum” dedi.
“FETHİYE’NİN EFSANE BELEDİYE BAŞKANI OLMAYA GELİYORUM”
Aday Adaylığını açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Demir, mevcut Belediye Başkanı Alim Karaca’nın ne eksiğini gördüğünü sorulması üzerine, şunları söyledi: 
“Şimdi arkadaşlar, burada kazanan her zaman CHP olacaktır. Yarın Mehmet Demir olur, yarından sonra Özer Olgun olur. Bizim bu süreçte; daha iyi projeler, daha iyi olanaklar sağlayacağımıza inancımız sonsuz. Fethiye’yi daha iyi tanıdığımı iddia ediyorum ve Fethiye’deki sorunları en iyi bilenlerden biriyim. İnsanlar bana Fethiye’nin efsane ilçe başkanı diyorlar ama ben Fethiye’nin efsane belediye başkanı olmaya geliyorum. Fethiye halkına güveniyorum, Fethiye’nin öz evladıyım; burada Karagözler mahallesinde doğdum. Ben kimseyi eleştirmeyeceğim, kimseyi ötekileştirmeyeceğim, herkesi kucaklayacağım. İnsanların partisinin ne olduğu beni ilgilendirmiyor. Beni tek ilgilendiren, insan olması. İdeolojimizi, duruşumuzu biliyorsunuz.  Bizi kimse kolay görmesin. Belediye meclis üyesi olabilmek için belediye başkan aday adayı olmadık, belediye başkanı olacağımıza yüzde 100 emin olduğumuz için aday olduk. CHP tarafından da aday gösterileceğime inanıyorum.”
“BAŞKAN OLUNCA BELEDİYENİN KAPILARI 24 SAAT AÇIK OLACAK”
Ayrıca basın mensuplarının mevcut belediyenin yaptığı uygulamalardan ilk neyi değiştireceğinin sorulması üzerine CHP Fethiye Belediye Başkan A. Adayı Demir, “Öncelikle kadromuzu ve ekibimizi çok iyi kuracağız. Hazırlıklarımızı şimdiden yaptık. Fethiye halkına da güvenim sonsuz. En son beşinci sırada milletvekili adayı olduğumda, aldığım oy oranına güveniyorum. Fethiye’yi hep beraber yöneteceğiz. Üç konuya da değinmek istiyorum. CHP Fethiye İlçe Başkanlığının kapısı 24 saat açıktı, belediye başkanı olduğumda belediyenin kapıları da 24 saat açık olacak. Telefonum 24 saat açık olacak. 24 saat halkın emrinde olacağım. Fethiye’de 29 Ekim’de il konusunda bir açıklama olacağına inancımız var. İnşallah 29 Ekim’de açıklanır ve Fethiye’miz il olursa, hep beraber daha iyi yöneteceğimize inancımız sonsuz” dedi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık