Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı mesajı

Belediye Başkanı Muhammet Tokat, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Tokat’ın mesajı şöyle:

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı mesajı
  • 30 Haziran 2021, Çarşamba 16:59

“Kabotaj Kanunu 1 Temmuz 1926′da yürürlüğe giren ve Türk Denizciliği açısından ulaşımdan, taşımacılığa; turizmden, balıkçılığa kadar büyük bir önem taşımaktadır. Kabotaj, denizlerdeki hakimiyet hakkımız demektir.

Kabotaj Yasası’na göre, Türkiye kıyılarında ve ülkemiz limanlarında her türlü denizcilik faaliyetleri, Türk Bayrağı asılmak suretiyle yerine getirilmektedir. Bu yasa doğrultusunda, üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde, denizciliğimizin geliştirilmesi ve daha iyi seviyeye taşınması hedeflenmektedir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, “Denizciliği, Türk’ün büyük milli ülküsü olarak benimsemeli ve az zamanda başarmalıyız.” diyerek hiç durmadan çalışmamız gerektiğini bizlere işaret etmiştir. Kabotaj Bayramımız en az diğer ulusal bayramlarımız kadar önemlidir ve değerlidir.

Denizcilikte istediğimiz seviyelere ulaşmak temennisiyle, tüm denizcilik camiasının ve halkımızın 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık