Milas Çevre Yolu'na, turizm sezonu sonunda başlanacak

CHP Muğla Milletvekili Suat ÖZCAN; Milas Çevre Yolu inşaatı ile ilgili olarak Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı’na verdiğim soru önergeme verilen yanıtta bu yolun turizm sezonu sonunda başlanacağını göstermektedir..

Milas Çevre Yolu'na, turizm sezonu sonunda başlanacak
 

Milletvekili Özcan yaptığı açıklamada “Bugünkü Milas Çevre Yolu 1980’li yılların başında yapılmıştır. Bu yol aynı zamanda Bodrum-İzmir bağlantısını sağlayan yoldur. Hem Milas’ın nüfusu, hem bölgenin nüfusu, hem de son yıllarda bölgede Turizm hareketliliğinin artması ile birlikte bu yol yükü kaldıramaz hale gelmiştir.” dedi.

Bu yolun yükünü artıran en önemli nedenlerden birinin de Güllük Limanına maden taşıyan büyük tonajlı kamyon ve tırlar olduğunu söyleyen Milletvekili Özcan artık bu yoğunluğu taşıyamayan çevre yolu bir an önce yapılmalıdır.

Özcan: Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığına verdiğim soru önergesine verilen yanıtta umut verici ve sevindirici bir gelişme oldu ve yolun Turizm sezonu sonunda yani sonbaharda başlanacağı ifade edilmektedir. Bu durumdan memnuniyet duyuyoruz dedi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık