Milas için büyük yatırımlar başlıyor

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 2022 yılının yatırım yılı olacağını geçtiğimiz aylarda açıklamıştı. Belediyeden verilen bilgiye göre Milas Belediyesi bu ay 5 büyük projenin ihalesine çıkıyor.

Milas için büyük yatırımlar başlıyor
  • 15 August 2022, Monday 17:06

Bunlardan ilki, Milas’ın tarihsel ve kültürel olarak en önemli değerlerinden olan Baltalıkapı için hazırlanan Sokak Sağlıklaştırma Projesi, 16 Ağustos 2022 tarihinde ihaleye çıkacak. İhale aşamasının tamamlanması ve gerekli imzaların atılmasıyla birlikte çalışmalar başlayacak. Geçmişten bugüne kent için çok değerli bir alan olan Geleneksel Milas Salı Pazarı’nın Çatı Örtüsü’nün yapılması projesi de 19 Ağustos günü ihaleye çıkıyor. Bu ihaleyle, varolan ve eskimiş çatının yenilenmesi ile, yanındaki açık Pazar bölümünün üstünün de çatı ile kaplanması gerçekleştirilecek.

“Cemevi ve Sağlık Evi de İhaleye Çıkıyor”

Gerekli proje çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte ihale aşamasına gelen bir diğer proje olan Cemevi Projesi de 25 Ağustos günü, Sağlık Evi yapımının ihalesi de 31 Ağustos günü gerçekleştirilecek. Kentsel Donatı Elemanları Alımı işi de 23 Ağustos’da ihaleye çıkacak. İhale aşamasının tamamlanması ve resmi prosedürün bitmesiyle birlikte çalışmalar hemen başlayacak.

“Milas’ı büyük yatırımlarla buluşturacağız”

İhale aşamasına gelen çalışmalarla ilgili konuşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Çalışmalarımızı bir bir tamamlıyoruz ve birçok çalışmamızın proje aşamasını tamamlayıp ihale aşamasına getirdik. İhalelerimizi tamamlamamızla birlikte kentimiz için insanımız için çok önemli projeleri hayata geçirmiş olacağız.” dedi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık