Image Slider
Fevzi Topuz
Mehmet Cayirli

MİŞTİ seyirci karşısına çıkıyor

​​​​​​​Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu (MİŞTİ) Dokuz Canlı oyunu ile seyirci karşısına çıkıyor.

MİŞTİ seyirci karşısına çıkıyor

Tayfun Türkeli tarafından yazılan ve yönetmenliğini Berkan Cengiz’in üstlendiği “Dokuz Canlı” isimli tiyatro oyunu 12, 13, 14, 15 Nisan tarihleri arasında setirciyle buluşacak.Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda sergilenecek oyunun başlama saati 21:00.

1989 Mart ayında temelleri atılan, kuruluş amacının insanları kültür ve sanatın tüketicisi olmaktan çıkartıp bizzat üreticisi yapmak için yola çıkan ve  17 Mart   1990  tarihi itibariyle çalışmalarına başlayan Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu (MİŞTİ) 33 yıldır başarılı çalışmalara imza atıyor. Her oyunu kapalı gişe oynayan ve seyircilerden büyük beğeni alan MİŞTİ yeni oyunu Dokuz Canlı ile seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Hüseyin Yorulmaz, Özlem Cengiz, Nihal Alparslan, Murat Yıldırım,Ersin Öney, Emre Serin, Necati Eser ve İnan Aydoğdu isimlerini oynadığı Tiyatro oyununun yönetmen yardımcılığını İlkay Oral, Işık-Efek Mehmet Kaya, Kostüm Ozi’nin atölyesi, Dekor Ali Yıldırım ve Afiş Tasarımını ise Aslı Kaya üstleniyor.

“Milas’ın  bir kültür sanat kenti olma yolunda ilerlediğinin altını çizen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ,” Geçmişte Milas Şehir Tiyatrosu’nun kurucuları arasında olan biri olarak her zaman her koşulda sanatı ve sanatçıyı destekleyeceğiz. Milas Şehir Tiyatromuz tarafından bir güzel oyunu daha Milaslı hemşehrilerimizle buluşturmanın mutluluğu içerisindeyiz. Çalışmalarda emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyor,tiyatro severleri   oyunumuzu izlemeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık
siteacilis