Muğla-Denizli-Marmaris Kavşağına Yeni Proje Hazırlanıyor, Milas Yine Yok!

AKP Muğla Milletvekilleri Yakup Otgöz ve Kadem Mete, basın bürolarından verdikleri bilgiye göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile görüştü. Görüşmeye Ortaca Belediye Başkan Yardımcısı Ferruh Atabey de katıldı. Görüşmede Muğla’ya ve ilçelere yapılacak yatırımlar ele alındı.

Muğla-Denizli-Marmaris Kavşağına Yeni Proje Hazırlanıyor, Milas Yine Yok!
  • 06 July 2023, Thursday 10:59

KAVŞAK DÜZENLEMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLATILIYOR

Özellikle turizm sezonunda önemli bir sorun olan “Muğla-Denizli-Marmaris Farklı Seviyeli Kavşak” düzenlemesi için yeni proje hazırlanması konusu ele alındı.

Seydikemer- Kalkan,  Seydikemer - Söğüt bölünmüş yol çalışması ve Karabel Tüneli İnşaatının hızlandırılacağı öğrenilirken, Seydikemer-Kalkan yolu ile Seydikemer - Söğüt bölünmüş yol çalışmasının  ve Karabel tüneli inşaatı da değerlendirildi.

Yatağan Devlet Hastanesi mevkiinde yonca kavşak yapılması, ayrıca Ortaca’da 1.180 metre uzunluğunda, 17 metre genişliğindeki İstiklal Caddesi’nin sıcak asfalt kaplanması, Ortaca Devlet Hastanesi kavşağının düzenlenmesi konuları görüşüldü.

Milletvekilleri Otgöz ve Mete, toplantı sonrası yaptıkları ortak açıklamada; “Sayın Bakanımız taleplerimiz için çalışma yapacaklarını ifade etti. Ulaştırma Bakanımıza Muğla’mıza destekleri için teşekkür ediyoruz.” dediler.

Ayrıca; Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile de görüşen Milletvekilleri Otgöz ve Mete Muğla’ya yapılacak yatırımların takipçisi olacaklarını kaydetti.

MİLAS NİYE YOK?

En az yukarıdaki sorunlar kadar büyük bir sorun olan Milas Çevre Yolu’nun ihyası, yaz aylarında büyük yığılmalara neden olduğu için Milas Çevre Yolu’na alternatif ‘Batı Çevre Yolu’nun yapımı ve yeni Milas Devlet Hastanesi’ne Milas-Bodrum karayolundan ‘yasal’ ulaşımı sağlayacak kavşak düzenleme çalışmaları ile ilgili ise yine hiç bir girişim yok. İktidar milletvekillerinin Milas’ın yıllardır çözüm bekleyen bu ulaşım sorunlarını gündeme getirmemesi ise manidar karşılandı ve yine “Milas iktidar tarafından cezalandırılıyor mu?” sorularını akla getirdi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık