MUSKİ Genel Müdürlüğü; “SORUMLULUK MSKÜ, KREDİ VE YURTLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEDİR”

​​​​​​​MUSKİ Genel Müdürlüğü, Muğla’daki KYK yurtlarına ek su kaynağı sağlanması ile ilgili bir basın duyurusu yayınladı. MUSKİ’nin duyurusu şöyle:

MUSKİ Genel Müdürlüğü; “SORUMLULUK MSKÜ, KREDİ VE YURTLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEDİR”
  • 04 November 2022, Friday 16:16

“Muğla kamuoyuna üniversite öğrencilerinin yurtta başlattıkları eylemle yansıyan sıcak su sorunu ile ilgili kurumumuzun da adı geçtiğinden açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Öncelikle bilinmesi gereken 2001 yılında imzalanan protokol nedeni ile üniversite kampüs alanı ve mevcut yurtlara su temini konusunda sorumluluk MUSKİ Genel Müdürlüğü’müzde olmayıp MSKÜ, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ndedir. Sorumluluk kurumumuzda olmamasına rağmen üniversitemiz ve gençlerimiz için 2014-2022 yılları arasında yurtlara ilave kaynak sağlanmıştır.

(2001 yılında MSKÜ, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü ile dönemin Mülga İl Özel İdaresi arasında imzalanan protokol uyarınca; üniversite kampüs alanı ve mevcut yurtlara su temini, iş bu protokol kapsamında inşası tamamlanan Sandras Projesi’nin hayata geçirilmesi ile sağlanmıştır. Bu nedenle protokol kapsamında üniversite ve yurtlara suyun temini ile ilgili yetki ve sorumluluk bu kurumlardadır)

Üniversiteye ait hatlardan yurtların yeterli miktarda su alamaması nedeni ile kurumumuza ilave hat talebi 26 Ekim 2022 tarihinde iletilmiş, 31 Ekim 2022 tarihinde yeni hat imalatına ivedilikle başlanmış, 3 kasım 2022 tarihinde de yeni hat imalatı tamamlanarak yurtlara sağlanan su 5 litre/sn den 10 litre/sn ye çıkarılarak yüzde 100 arttırılmıştır.

Sonuç olarak KYK yurtlarına su temini MSKÜ, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü sorumluluğunda olmasına rağmen MUSKİ Genel Müdürlüğü’müzce öğrencilerimizin mağdur olmaması için gerekli çalışmalar ivedilikle yapılmaktadır.

 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık