Özcan ve Dinçer’den Gezi Tutukluları ve Merdan Yanardağ’a ziyaret

​​​​​​​- CHP Genel Başkan Yardımcısı Semra Dinçer, CHP Muğla Milletvekili Avukat Gizem Özcan ile birlikte önce Gezi Davası’ndan tutuklu bulunan Tayfun Kahraman, Hakan Altınay ve TİP Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyesi Can Atalay’ı ve TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’ı Silivri Cezaevi’nde; ardından yine Gezi tutukluları Mücella Yapıcı, Mine Özerden ve Çiğdem Mater Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda ziyaret etti.

Özcan ve Dinçer’den Gezi Tutukluları ve Merdan Yanardağ’a ziyaret
  • 08 July 2023, Saturday 10:40

-Özcan, “Mücadelemiz yol arkadaşlarımızı özgürleştirene kadar devam edecek” dedi.

Özcan, ziyaretlerin ardından Silivri Cezaevi önünde açıklama yaptı. Gezi davası tutukluları ile Gazeteci Merdan Yanardağ’ı ziyaret ettiklerini ifade eden Özcan, “Arkadaşlarımız bu otoriter rejime karşı mücadelede kararlı, her şeye rağmen umutlu. Demokratik kamuoyuna selamları var. Siyasal davalar tek adam rejim rejiminin hukuku, siyasal muhalefeti bastırma aracı olarak gördüğünün en acı tecrübelerini bizlere yaşatıyor. Ne yaparlarsa yapsınlar bu toprakların demokratik direniş geleneğini asla bastıramayacaklar. Mücadelemiz taze bir nefes olarak sürüyor, sürmeye de devam edecek. Merdan Yanardağ’ı kamuoyunun vicdanında mahkûm edemiyorlar. Uydurma gerekçelere halkımız inanmıyor.

Silivri’den bir kez daha ifade ediyoruz ki mücadelemiz yol arkadaşlarımızı özgürleştirene kadar devam edecek” dedi.

Otoriter Rejimler en çok direnen kadınlardan korkuyor!

Özcan, Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan sonra ise şunları söyledi: “Otoriter Rejimler en çok direnen kadınlardan korkuyor! Neden? Çünkü kadınlar rejimin baskıcı karakterini ortaya çıkaran bir direniş yürütüyorlar. Gezi Direnişi, AKP’nin yarattığı yoksulluğa, rant ve talan politikalarına, yaşam biçime müdahaleye karşı memleketin dört bir yanındaki haklı isyandı. Yapıcı, Mater ve Özerden bu direnişle özdeşleşen yol arkadaşlarımızdır. Umut ışığımızdır.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık