Polis Haftası, törenle kutlanıyor

4-10 Nisan Polis Haftası, Milas’ta gerçekleştirilen etkinliklerle kutlanıyor. Polis Haftası dolayısıyla Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü, şehit emniyet mensubu yakınlarına iftar yemeği düzenledi. Polis Haftası kapsamında yarın, Atapark Meydanı’nda resmi tören icra edilecek.

Polis Haftası, törenle kutlanıyor
  • 07 April 2022, Thursday 15:20

Türk Polis Teşkilatının 177. Kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası kutlanıyor. Polis Haftası dolayısıyla şehit emniyet mensubu ailelerine yönelik Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Milashan Otel’de iftar yemeği verildi. Milas Kaymakamı M. Ünver Böke de Polis Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Polis Haftası kutlamaları kapsamında bugün saat 11.00’de Atapark Meydanı’nda resmi tören düzenlenecek. Ardından Şehitlik ziyaret edilecek.

ŞEHİT AİLELERİNE İFTAR

 Milas Emniyet Müdürlüğü’nün şehit emniyet mensubu ailelerine yönelik düzenlediği iftar programına Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Milas-Bodrum Havalimanından sorumlu Muğla İl Emniyet Müdür Yardımcısı Erman Akkaya, Güllük Sahil Güvenlik Komutanı Yüzbaşı Alper Yolcu, Milas İlçe Müftüsü Yusuf Yaşar, Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü mensupları ve şehit aileleri katıldı.

İftar yemeği öncesi ve sonrasında Milas Kaymakamı M.Ünver Böke ve Milas İlçe Emniyet Müdürü Nedayi Atakan şehit aileleriyle sohbet ederek, davetlerine icabet etmelerinden dolayı şehit ailelerine  teşekkür etti ve ardından davetliler dua eşliğinde oruçlarını açtı. Bu vesile ile şehitlerimiz bir kez daha rahmet ve şükranla anıldı.

Polis Haftası dolayısıyla bugün saat 11.00’de Atapark Meydanı’nda tören icra edilecek. 11.30’da Şehitlik ziyareti yapılacak, 12’de ise Ulu Camii’de Mevlid okutulacak.

Milas Kaymakamı M. Ünver Böke de Polis Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Böke, “Türk Polis Teşkilatı kurulduğu günden itibaren halkın can ve mal güvenliğinin yanı sıra kamu düzeninin sağlanması, huzur ve barış ortamının korunması amacıyla çalışmış ve günümüzde de aynı kararlılık ve azim ile bu görevini sürdürmektedir. Emniyet teşkilatının yapmış olduğu hizmetler halkın nazarında büyük takdir toplamış ve polise olan güvenini her geçen gün pekiştirmiştir. Emniyet mensuplarımızın bu sorumluluk şuuru ve görev aşkı ile bundan sonraki çalışmalarında da muvaffak olacaklarına yürekten inanıyorum.

Memnuniyetle müşahede edilmektedir ki; Türk Milleti polisine her zaman güvenmiş ve görevini yerine getirmesinde ona her türlü desteği vermiştir. Görevlerini yerine getirirken, toplumun huzuru için gerektiğinde çekinmeden canlarını feda eden kahraman polislerimiz, her zaman saygı ve şükranla hatırlanacaktır. Polisimizin, halkımızın kendisine olan güven ve desteğini daha da pekiştirerek sürdüreceğine inanıyorum. Bu vesileyle, Türk Polis Teşkilatımızın 177’inci kuruluş yıldönümünü kutluyor, şehit polislerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, emekli olan ve görevleri başında bulunan polislerimize ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.” dedi.

 

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık