SGK'dan EYT düzenlemesi uyarısı

​​​​​​​Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi Meclis Genel Kurulu'ndan geçti. Düzenleme Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından yürürlüğe girecek.

SGK'dan EYT düzenlemesi uyarısı
  • 01 March 2023, Wednesday 16:02

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), EYT'li yurttaşların erken başvurularıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada; "8 Eylül 1999 öncesi ilk defa sigortalı olanların emekli aylığına hak kazanmasında yaş şartını kaldıran düzenlemenin TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildiği" hatırlatıldı.

Başvuru yapacaklara uyarıda bulunan SGK tarafından, "yasal sürecin henüz tamamlanmadığı ve düzenlemenin Resmi Gazete'de yayımlanmadığı" belirtildi.

SGK'dan yapılan açıklama şöyle:

"Söz konusu kanun henüz Resmi Gazetede yayımlanıp yürürlüğe girmediği halde çok sayıda vatandaşımız gerek e-Devlet gerekse doğrudan başvuru yolu ile Kurumumuzdan aylık talebinde bulunmaktadır.

Konuya ilişkin kanun Resmi Gazetede yayımlanıp yürürlüğe girmeden yapılan bu taleplere istinaden Kurumumuzca aylık bağlama işlemi yapılması yasal olarak mümkün değildir.

Tüm süreçler tamamlanıp Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdikten sonra Kurumumuzdan aylık talebinde bulunulması halinde aylık bağlama işlemleri en kısa sürede sonuçlandırılacaktır."

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık