TMO’dan açıklama var.. Ama..

​​​​​​​Toprak Mahsulleri Ofisi, Bülent Mutlu’nun 2021 yılında kiraladığı TMO’ndeki tesisleri “sahibinden.com”a ilan vererek satışa çıkarması ile ilgili yaptığımız haberler üzerine bir açıklama yaptı. Açıklamada, ‘asılsız olan bu haberlere itibar edilmemelidir’ deniyor.

TMO’dan açıklama var.. Ama..
  • 11 April 2023, Tuesday 15:14

Kimse kimsenin aklıyla alay etmesin!

TMO’nun açıklamasını ve haberlerimiz sonrası kaldırılan “sahibinden.com”daki ilanın görselini yayınlıyoruz.

“Muğla’nın Milas ilçesindeki Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tesisleriyle ilgili son günlerde bazı basın-yayın organlarında “TMO tesislerinin satışa çıkarıldığı” yönünde haberler yer almaktadır. Asılsız olan bu haberlere itibar edilmemelidir.

Konunun doğru anlaşılması bakımından aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Muğla’nın Milas ilçesinde bulunan tesisin mülkiyeti TMO’ya aittir. TMO, mülkiyetindeki bazı taşınmazları atıl taşınmazların ekonomiye kazandırılması ve gelir elde edilmesi amacıyla zaman zaman 3. şahıslara ihale yoluyla kiralamaktadır.

Bu kapsamda bahse konu tesis de 2021 yılında kiraya verilmiştir. Tarımsal faaliyet ve depolama amaçlı kullanılması şartı ile kiralanan tesisin başka bir amaçla kullanılması söz konusu olmadığı gibi satışı da mümkün değildir. TMO, bu tesisin satışını düşünmemektedir.

TMO; Milas’ta etkin olarak görev yapmakta, iştigal alanına giren ürünlerde alım faaliyetlerini eksiksiz yerine getirmektedir. Nitekim TMO Milas iş yerinin 2022 dönemi ürün alım randevuları hasatla birlikte açılmış ve TMO’ya arz edilen ürünlerin tamamı satın alınmıştır.

TMO, bundan sonraki süreçte de Milas’taki faaliyetlerini üreticilerimiz lehine sürdürecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık