Vatandaş soruyor: “İNŞAAT YASAĞINA NEDEN UYULMUYOR?”

Bilindiği gibi 15 Mayıs’ta bölgemizde inşaat yasağı başladı. Ancak hem hafriyat kamyonları, hem de beton mikserleri harıl harıl çalışmaya devam ediyor. Bu konuda Milas’ta olduğu gibi, ağırlıklı olarak Bodrum’da neredeyse kimse yasağa uymuyor.

Vatandaş soruyor: “İNŞAAT YASAĞINA NEDEN UYULMUYOR?”

Geçtiğmiz günlerde Güllük’ten üç ayrı vatandaş, inşaat yasaklarına uyulmadığına dair gazetemize gelerek şikayette bulundular. Üçünün de bahsettiği yer aynıydı. Güllük merkezinde, Migros’un arka tarafında bir otel inşaatı yapılıyormuş. 15 Mayıs’ta yasak başlamasına karşın, buradaki inşaata hiç ara verilmediği gibi, geceleri dahi beton dökerek, hem gürültü yaratıyorlarmış, hem de bu otelin yanındaki eski dere yatağı üzerine yapılmış olan yol, bu inşaat faaliyeti sırasında tamamen kazılmış ve vatandaşların kullanamayacağı hale gelmiş. Gürültü yanında tozu toprağı cabası..

Vatandaşlar, Valiliğin bitirilmesi gereken kimi işler için pek çok inşaata 15 Haziran’a kadar izin verdiğini duyduklarını, ancak 15 Haziran geçmesine karşın, Güllük’teki bu otelin aynı şekilde, hem de geceleri bile beton dökmeye devam ettiğini belirterek, nereye şikayet edeceklerini de şaşırdıklarını söylüyorlar.

Turizm sezonu başlamasına karşın, bu gürültü ve toz duman nedeniyle Güllük’tek evlerine gidemediklerini, sürekli bölgede outran bazıları ise, bu durumun tam bir işkenceye döndüğünü, bu işin sorumlusu kimse, onları inşaat yasağını uygulamaya davet ettiklerini belirtiyorlar.

Bizden, ilgililere aktarmak düşüyor.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık