Yarıyıl tatili başladı

​​​​​​​Milyonlarca öğrenci bugün karnelerine kavuştu ve yarıyıl tatili başladı. Yoğun ve yorucu dönemi geride bırakan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, 15 tatilde dinlenecek. İlçemizde karne töreni Merkez İlkokulu’nda gerçekleştirildi.

Yarıyıl tatili başladı
  • 20 January 2023, Friday 15:03

Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre okullarda yarıyıl tatili 23 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında yapılacak. Okullarda ikinci dönem eğitim öğretim faaliyetleri 6 Şubat Pazartesi günü kaldığı yerden devam edecek.

Milli Eğitim Bakanlığının geçmiş yıllarda hayata geçirdiği uygulama ile birlikte artık okullarda toplam 4 tatil yapılıyor. 2022-2023 eğitim öğretim yılında öğrenciler iki ara tatil, bir yarıyıl tatili ve ikinci dönemin sona ermesiyle yaz tatili yapacak. Yarıyıl tatilinin başlamasıyla birlikte gözler ikinci dönem yapılacak ara tatile çevrildi. Ara tatiller hafta sonu ile birlikte 9 gün sürüyor.

2. ara tatil 17-20 Nisan 2023'te yapılacak. 21 Nisan'da başlayacak Ramazan Bayramı tatiliyle birleşecek.

MİLAS’TAKİ TÖREN MERKEZ İLKOKULU’NDA

Karne töreni Milas’ta Merkez İlkokulu’nda gerçekleşti. Törene; Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü Akın Aydın, Şube Müdürleri Türker Yurtsever ile Mahir Kuzu katıldı.

Okul Müdürü Emrah Çetinkaya tarafından karşılanan Kaymakam Böke ve beraberinde bulunanlar, sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. Kaymakam Böke öğrencilerle pasta kesti.

MUĞLA’DA 169 BİN 878 ÖĞRENCİ KARNE ALDI

Muğla’da 2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle 169 bin 878 öğrenci karne aldı.  

Muğla’da 2022 - 2023 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle birlikte resmi ve özel olmak üzere 815 okulda, 169 bin 878 öğrenci ve 14 bin 944 yönetici ile öğretmenler yarıyıl tatiline başladı.

DEĞERLİ ZAMANLAR GEÇİRMELİSİNİZ

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, yarıyıl tatili nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Mesajda şu ifadeler yer aldı.

“20 Ocak itibarıyla 2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci dönemini tamamlamış bulunuyoruz. 169 bin 878 öğrencimiz ve 14 bin 944 yönetici ve öğretmenimizle biz büyük bir aileyiz. Bu itibarla gayret ve özverili çalışmalarıyla, başarılı ve huzurlu bir eğitim dönemi geçirmemize vesile olan tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve sevgili öğrencilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sevgili Öğrenciler, Bir dönem boyunca sergilediğiniz performansın geri bildirimi olan karne heyecanınızı içtenlikle paylaşıyor, hepinizi sevgiyle kucaklıyorum. Notlarınız ne olursa olsun umudunuzu, inancınızı ve güveninizi diri tutmalı, her saniyesi kıymetli olan zamanınızı en iyi şekilde değerlendirerek kendinizi her daim geliştirmelisiniz. Şunu unutmamalısınız ki başarının yolu herkese açıktır; düzenli, planlı ve disiplinli çalışmanız sizi başarıya götürecektir. İki haftalık tatil döneminde, ekran karşısında geçireceğiniz süreyi sınırlandırarak kitap okumanın tadına varmalı, kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlere katılarak ailenizle, arkadaşlarınızla değerli zamanlar geçirmelisiniz” ifadesi kullanıldı.

Değerli meslektaşlarım, sizler, gönüllere dokunmak suretiyle, sadece öğrencilerinize değil bütün bir topluma yön veren mesleği icra etmektesiniz. "Türkiye Yüzyılı Eğitimin Yüzyılı Olacak" hedefimize canla başla omuz vermektesiniz. Sizler, üreten ve eleştirel düşünebilen, iletişimi güçlü ve iş birliğini özümseyen nesillerin gelişimine katkı sunuyorsunuz. Birinci dönemi ardımızda bırakırken yarınlarımızın teminatı çocuklarımızın hem akademik hem de ahlaki olarak gelişmeleri için gösterdiğiniz gayretten ve yaptığınız tüm güzel çalışmalardan dolayı hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Sağlıklı, mutlu, huzurlu bir tatil dönemi geçirmenizi diliyorum. Kıymetli Velilerimiz, Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirme gayesiyle sizlerle omuz omuza aynı safta yürüyoruz. Çocuklarımızın her anlamda sağlıklı birey olabilmeleri ve donanımlı hale gelebilmelerinde sizlerin sevgisi, desteği, ilgisi çok önemli bir yer teşkil ediyor. Çocuklarımızın başarılarını sadece karne notlarından ibaret görmemeli, davranış ve tutumlarıyla da değerlendirmeli ve onları her alanda desteklemelisiniz. Bu duygu ve düşüncelerle geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali olan çocuklarımızı sadece akademik bilgilerle donanmış bireyler olarak değil, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif yönleri gelişmiş bireyler olarak da yetiştirmek gayesiyle çıktığımız yolda, ilimizin ve ülkemizin eğitim öğretim sürecine katkı sunan herkese teşekkürlerimi sunuyor, tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin sağlıklı ve huzurlu bir tatil dönemi geçirmelerini diliyorum.”

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık