Bir bisiklet de siz verir misiniz?

Muğla Karya Gençlik ve Spor Kulübü tarafından depremden etkilenen 11 ilde ki genç ve çocuklara götürülmek üzere “Bir bisiklet de sen verir misin” kampanyası başlatıldı.

Bir bisiklet de siz verir misiniz?
  • 11 April 2023, Tuesday 15:21

Sporun İyileştirici ve birleştirici etkisini önemsediklerini belirten Muğla Karya Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı İlker Cömert, “Yaraları bisikletle saracağız. Motto Su ile başlatılan kampanya dahilinde Mayıs ayının sonunda depremden etkilenen 11 ilde ki genç ve çocuklara götürmek üzere bisiklet toplayarak yaralarına bir nebze de olsa merhem olmaya çalışacağız.” dedi.

20-21 Mayıs 2023 tarihinde Bodrum’da 3.sü düzenlenecek olan Uluslararası Bodrum Granfondo yarışı sonrası alınacak bisikletleri de ilave ederek, bisikletleri bölgeye götüreceklerini belirten Cömert; “Deprem bölgesi için bisiklet gerçekten çok önem arz ediyor. Enkaz altında kalmış bisikletleri gördükçe bizler daha da kahrolduk. Gençler ve çocukların normal hayata dönmesi için büyük destek sağlayacak olan Bisiklet aynı zamanda bozulan yollar daralan sokaklarda Ulaşım aracı olarak ta büyük önem arz ediyor. Bizler evlerde kullanmadığınız iyi durumdaki bisikletlerinize ya da herhangi bir yerden alıp verebileceğiniz bisikletlere talibiz. Muğla Valimiz Sayın Orhan Tavlı projeyi önemsedi ve kendisi de bisiklet vererek destek olacağını belirtti. Tüm Sivil Toplum Kuruluşlarını, kurum ve kişileri bir bisikletle de olsa kampanyamıza destek vermeye davet ediyoruz.” Dedi.

Bisikletle destek vermek isteyenlerin Menteşe Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne Bisikletleri teslim edebilecekler ayrıca Proje koordinatörü Emre Turan’a 0 541 823 3320 nolu telefondan ulaşarak bulundukları yerde de bisikletleri teslim edebilecekler. Her yaşa uygun bisikletlerin kabul edileceği kampanya ya her türlü bisiklet ile katkıda bulunabilecek.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık