Kaymakam Böke’den güreş turnuvası talebi

​​​​​​​Milas'ı ata sporumuz güreşte başarıyla temsil eden ve bünyesinden çıkardığı Avrupa ve Dünya'da isim yapmış güreşçileri yetiştiren Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi’ni 15 Haziran Perşembe günü Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, ziyaret ederek, güreş hakkında bilgi aldı.

Kaymakam Böke’den güreş turnuvası talebi

Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi Müdürü Bünyamin Emik’ten Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi’nin bugüne kadar elde ettiği başarılar hakkında slayt sunumu ile geniş bilgiler verildi.

Toplantıya Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Milas Gençlik ve Spor Müdürü Durmuş Tayfun Uslu, güreş hocaları Bünyamin Emik, Mustafa Boylu, Onur Bozan, Abdullah Aldemir katıldı.

Güreş merkezine ismi de verilen eski dünya şampiyonu, Avrupa şampiyonu, Kırkpınar başpehlivanı olan Milli Güreşçi Mehmet Güçlü hakkında da bilgiler alan Kaymakam Böke’ye ilçemizi güreşte başarıyla temsil eden ve bünyesinden çıkardığı Avrupa ve Dünya'da isim yapmış güreşçiler hakkında da bilgiler verildi.

Milas’ın adını elde ettiği şampiyonluklarla duyuran, rahatsızlığı nedeniyle evinde istirahat eden eski Milli Güreşçi Mehmet Güçlü’ye geçmiş olsun dileklerini ileten Milas Kaymakamı Böke, en yakın zamanda evinde ziyaret edeceklerini de söyledi. Ayrıca Türk minder ve yağlı güreşine birçok Milli Güreşçiler yetiştiren Milas’ın duayen güreş hocası merhum Ahmet Kozak hoca hakkında da bilgiler verildi.

Yeni spor sezonunda Milas'ta bir güreş turnuvası düzenlenmesi konusunda istekte bulunan Kaymakam Böke, Kaymakam Mustafa Ünver Böke toplantıda geçtiğimiz günlerde Arnavutluk’un Başkenti Tiran’da düzenlenen U17 Avrupa Şampiyonasında Grokeromen Avrupa üçüncüsü olan Milli Güreşçi Lise Öğrencisi Mehmet Hanifi Sarp’ı elde ettiği büyük başarısı için tebrik ettiğini başarıda katkı veren herkesi de kutladığını söyledi.

Genç güreşçilerle de görüşen Kaymakam Böke sporcuların kendisinden istekleri olup olmadığını sorarak "Yeni sezonda sizlere başarılar diliyorum" dedi

HABERE AİT RESİMLER

Editör: Sercan Ergin
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık