​​​​​​​Milli Takım İçin Kulaç Attılar

​​​​​​​Muğla Kapalı Yüzme Havuzunda Milli Takım Seçmeleri Yapıldı

​​​​​​​Milli Takım İçin Kulaç Attılar

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Türkiye Yüzme Federasyonu Muğla İl Temsilciliği tarafından 16-17 Ocak 2021 tarihleri arasında, Muğla Kapalı Yüzme Havuzunda 11-12 Yaş ve Türkiye Turkcell Uzun Kulvar Yıldızlar Milli Takım Seçmesi Yüzme Yarışları yapıldı.

107 Sporcu, 20 Hakem ve 5 Kulübün katıldığı Yarışların açılış seremonisine, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Menteşe Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yavuz Karahasanoğlu ve Spor Şube Müdürü Serkan Paçalı katıldı.

21-24 Ocak 2021 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak Milli Takım seçmelerine Muğla’yı temsilen 5 erkek 2 bayan olmak üzere toplam 7 sporcu gitmeye hak kazandı.

Dereceye girip Milli Takım seçmelerine gitmeye hak kazanan sporcular:

Yekta Pehlivan

Ziya Eymen Özgen

Ümit Akgün

Eren Dönmez

Deniz Noel Atazülal

Aleyna Aygün

Ela Karcı

“YÜZME SPORUNUN İLİMİZDE GELİŞMESİ VE YÜZME HAVUZLARINI YAYGINLAŞTIRMAK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ”

Kazanan sporcuları tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, "Pandemi tedbirleri kapsamında bütün ekibimizle azami özeni göstererek gelecek hafta sonu İstanbul’da yapılacak yarışlarda, Muğla İlimizi temsil edecek sporcularımızın seçme yarışlarını yaptık. Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle yarışmalara katılacak kulüp antrenörleri, sporcular, hakemler ve görevli personeller için tüm izinleri aldık ve Covid-19 talimatlarına uygun olarak seçme yarışlarını tamamladık. Yüzme sporunun ilimizde gelişmesi ve yüzme havuzlarını yaygınlaştırmak için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak bu doğrultuda çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlimizi İstanbul’da yapılacak Milli Takım seçmelerinde temsil edecek sporcularımıza üstün başarılar diliyorum. Bu vesileyle organizasyonun Covid-19 tedbirleri kapsamında başarıyla gerçekleşmesi için büyük çaba gösteren tüm görevlilere şükranlarımı sunarım" şeklinde konuştu.

 

Editör: Hüseyin AÇAR
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık