MUĞLA KARYA BİSİKLET TAKIMI HAZIR

Bisiklette Kulüpleşmeye en çok ihtiyaç duyulan bir dönemde Muğla Karya GSK yeni yapılanması ile Türk Bisikletine yepyeni bir soluk getirme yolunda bir hayli iddialı.

MUĞLA KARYA BİSİKLET TAKIMI HAZIR
  • 16 Şubat 2022, Çarşamba 9:49
 

Muğla Valiliği, Muğla Genç İş İnsanları Derneği, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü gibi kurumların desteği ile yola çıkan Muğla Karya GSK 4-5 yıldır sürdürdüğü alt yapı hamlesine bu sene Elitlerde yaptığı transferlerle farklı bir boyut getirerek önemli bir organizasyonu hayata soktu. Sezon başı Bursa BŞB den Barış Akkoyun ve Nurettin Emre Oruç’u transfer eden Karya GSK İstanbul İki Teker’den Ömer Taha Yalçın, Konya Bisikletten Ozan Yavuz, Trekk Trakya’da Oğuzhan Taşkan ve Spor Toto’dan Yunus Emre Yılmaz’ı kadrosuna katarak hedefini büyüttü.

Bölgede uzun zamandır bu tür bir yapılanmaya ihtyaç duyulduğunu belirten Muğla Karya GSK Başkanı İlker Cömert gelişmelerden son derece memnun. Türk Bisikletinde yatırım yapan kulüp açısından bir eksiklik olduğunu belirten Karya GSK Başkanı İlker Cömert; “Bisikleti seven ve önemine inanan  bir valimiz var ve bize her konuda büyük destek. Buradan aldığımız güç ile bu sene hedeflerimizi yükselttik. Önümüzde Sakarya BŞB gibi çok başarılı ve büyük bir örnek var. Biz de küçük ama emin adımlarla önemli bir noktaya gelmeyi hedefliyoruz. Boşta olan önemli sporcuları kadromuza kattık. Fas’a transfer olan Yunus Emre Yılmaz’ı da Türkiye’deki yarışlar için bünyemize aldık. Muğla’da bununla ilgili çok büyük bir kamoyu oluştu. Muğla Özel Yücel Hastanesi Sağlık Sponsorumuz oldu. Türkiye’nin önemli Enerji ve Performans Markasi Wupp Sport Sponsorumuz oldu. Bununla beraber birkaç firma ile de görüşmelerimiz devam ediyor. Bu sezon hedefimiz oldukça fazla yarışa katılarak organizasyonumuz ve harekat kabiliyetimizi geliştirmek. Bu sezon bir iki yurt dışı yarışına da katılmayı hedefliyoruz. İnşallah ilk senemizde hedeflerimize ulaşır, her sene üstüne koyarak devam ederiz” dedi. Uzun vadede hedeflerinin Continental  bir takım olmak olduğunu söyleyen Karya GSK Başkanı İlker Cömert, bu süreçte açtıkları Bisiklet spor okulu ile alt yapıdan da gençleri yetiştirmeye devam edeceklerini belirtti.

Muğla Karya GSK  Elit Takımına en büyük destek ise Muğla Genç İş İnsanları MUGİAD dan. Takımın 2022 Forma-Kıyafet ve Malzeme sponsorluğunu üstelenen MUGİAD, hemen her konuda takımı destekliyor. Muğla Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Tufan Çay, “Takımımızın Uluslararası arenada yarışlara katılacak bir takım hüviyetine gelmesi en büyük hedefimiz. Bu süreçte biz de üzerimize düşen her şeyi yapacağız. Takımımız bu sene iki tane yurt dışı yarışı koaşacak. Öncelikli hedefimiz gerek ulusal gerek uluslararası yarışlarda boy göstermeleri; başarı ikinci planda zamanla gelecektir” dedi.

 

HABERE AİT RESİMLER

Editör: Sercan Ergin
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık