Muğla, yeni spor tesisleriyle gelişiyor

İLMAN’DAN YAPIMI DEVAM EDEN TESİSLERE ZİYARET

Muğla, yeni spor tesisleriyle gelişiyor
  • 06 Eylül 2021, Pazartesi 10:11
 

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman’dan, yapımı devam eden ve bakım onarım çalışmaları süren tesislere ziyaret.
Köyceğiz, Ortaca ve Dalaman’da yapımı devam eden gençlik ve spor yatırımlarını, bakım onarım çalışmalarını Yatarım İnşaat Şube Müdürü ile yerinde inceleyen İl Müdürü Ömer İlman çalışmaları yakından takip ediyor. 
KÖYCEĞİZ GENÇLİK MERKEZİ EKİM’DE AÇILIYOR
İlk olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Başkanlığı ve Köyceğiz Belediyesi işbirliğiyle yapılan Köyceğiz Gençlik Merkezinde, Yatırım İnşaat Şube Müdürü Nihat Ekinciler ve Köyceğiz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Kaleli ile birlikte incelemelerde bulunan İlman, tefrişatların tamamlanmasıyla birlikte bir ay içinde Köyceğiz Halkının hizmetine açmayı planladıklarını dile getirdi.
ORTACA YURDU MODERN BİR HALE GETİRİLDİ
Öğleden sonra bakım onarım çalışmalarında sona yaklaşılan Ortaca Öğrenci Yurdundaki çalışmaları yerinde inceleyen İlman, Ortaca Yurt Müdürü Gülgün Birinkulun’dan bilgi aldı. 2020 yılında sosyal tesislerin yapıldığı Ortaca Yurdunda yeni eğitim ve öğretim yılı öncesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren İl Müdürü Ömer İlman, “iki yıldır bakım ve onarım çalışmalarımız sürüyor, bu yıl Yurdumuzun bütün pencere doğramaları değiştirildi yerine Pvc pencereler takıldı, yangın çıkış kapıları standartlara uygun olarak değiştirildi, yangın merdivenleri boyandı, öğrencilerin geçiş yeri olarak kullandığı zeminler düzenlendi ve gerekli yerlere engelli rampaları yapıldı, iç ve dış cephe boyandı. Gençlerimiz için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
ORTACA YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU’NDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Buradan Ahmet Ateş Spor Kompleksi içerisinde yer alan Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ve Ortaca Belediyesi işbirliğiyle yapımı devam eden ve resmi müsabakalar için uygun özelliklerde olan Ortaca Yarı Olimpik Yüzme Havuzu inşaatının son durumunu Ortaca Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Murat Sözgen ve Yatırım İnşaat Şube Müdürü Nihat Ekinciler ile birlikte yerinde inceleyen İl Müdürü Ömer İlman, yetkililerden bilgi alarak en kısa sürede Ortaca’lı gençlerin ve sporcuların hizmetine sunacaklarını söyledi.
Ortaca Ahmet Ateş Spor Salonu’nda yapılan bakım onarım, iç dış cephe boya ve tadilat çalışmalarını yerinde inceleyen İlman, spor salonunda antrenörler eşliğinde antrenmanları yapan sporcularla sohbet etti ve genç sporculara başarılar diledi.
DALAMAN ATATÜRK SPOR SALONU BAKIM ONARIM ÇALIŞMALRINDA SONA YAKLAŞILDI
Daha sonra Dalaman Atatürk Spor Salonu bakım ve onarım çalışmalarını Dalaman Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hakan Semerci, Yatırım İnşaat Şube Müdürü Nihat Ekinciler ile birlikte yerinde inceleyen İl Müdürü Ömer İlman, çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Uzun yıllardır bakımı yapılmayan Dalaman Atatürk Spor Salonu’nun bakım onarım çalışmaları kapsamında mekanik ve elektrik tesisatları komple yeniledi 1500 seyirci kapasiteli spor salonunun soyunma odaları yenilendi, Saha zemini P2 Poliüretan zemin kaplama olarak değiştirildi, ısıtma sistemi fueloilden CNG gaz tesisatına çevrildi, klima santralleri bakım onarım ve temizliği yapıldı, spor salonu çatısı tamamen yenilendi ve eski skorboard yenisiyle değiştirildi, iç ve dış cephe komple boyandığını dile getirdi ve en kısa sürede Dalaman’lı gençlerin ve sporcuların hizmetine açacaklarını söyledi.
TURİZMDE MARKA KENT OLAN MUĞLA SPORDA DA MARKA KENT OLMA YOLUNDA HIZLA İLERLİYOR
İlman sözlerine şu şekilde devam etti “Amacımız İlimizdeki gençlik ve spor tesislerinin sayılarını arttırarak, gençlerimizi ve sporcularımızı daha iyi bir şekilde yetiştirmektir. Turizmde marka kent olan Muğla sporda da marka kent olma yolunda hızla ilerliyor.”

 

Editör: Hüseyin AÇAR
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık