Muğla’da Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü yurtları afetzede vatandaşların ve yangın için gelen görevlilerin evi oldu

Muğla’da 12 gündür farklı bölgelerde çıkan yangınlara müdahale için yurt içinden ve yurt dışından gelen ekipler, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Yurtlarda misafir ediliyor.

Muğla’da Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü yurtları afetzede vatandaşların ve yangın için gelen görevlilerin evi oldu
  • 12 August 2021, Thursday 10:44

Pandemi döneminde karantinadaki vatandaşların evi olarak kullanılan Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı yurtlar, bu defa afete yönelik destek hizmetleri sunmaya devam ediyor. Bu süreçte Öğrenci Yurtları 3000’e yakın kişiyi ağırladı ve ağırlamaya devam ediyor.
“YURTLARIMIZ PANDEMİDEN SONRA YANGINDA DA MİLLETİMİZİN HİZMETİNDE”
Yangın söndürme çalışmalarında görevli personelleri Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda ağırladıklarını belirten Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman “İl Müdürlüğümüze bağlı yurtlarda hem yurt dışından hem yurt içinden gelen misafirlerimizi ağırlıyoruz. Yurtlarımız pandemiden sonra yangında da milletimizin hizmetinde. Azerbaycan’dan gelen 732 kişilik yangın müdahale ekiplerini ağırlamaya devam ediyoruz. Kuveyt’ten gelen 45 kişilik yangın müdahale ekiplerini ağırladık. Milas Ören Mahallesinden tahliye edilen 713 vatandaşımızı Muğla Erkek Öğrenci Yurdu ve Milas Yurdunda ağırladık. Yurt içinden ise Çevre ve Şehircilik personelleri, Emniyet teşkilatı, Polis Arama Kurtarma (PAK), İtfaiye ve AFAD’tan olmak üzere 1230 misafirimizi uygun şartlarda ve en iyi şekilde ağırlamak için ekibimizle birlikte elimizden geleni yapmaya gayret gösteriyoruz. Şu ana kadar yangında görevli 3000’e yakın kişiyi yurtlarımızda ağırlamış olduk. 
“SPOR TESİSLERİMİZİ, GENÇLİK MERKEZLERİMİZİ YANGINLA MÜCADELE İÇİN TAHSİS ETTİK”
Spor Tesislerimizi, Yurtlarımızı ve Gençlik Merkezlerimizi yangınla mücadele hizmetlerine tahsis ettik. Gençlik Liderlerimiz, Gençlik Merkezlerine bağlı Gönüllü Gençlerimiz ve tüm ekibimizle beraber yangın söndürme çalışmalarında seferber olduk. Hem yurtiçinden hem yurtdışından gelenlerle beraber gösterdiğimiz bu çabaların sonuç verdiğini görmekten mutluyuz. Birçok yangın tamamen söndürüldü, bazıları kontrol altına alındı. Devam eden yangınların da bir an önce söndürülerek bu zor günlerin geride kalmasını temenni ediyorum” dedi.
“ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE YANGIN BÖLGELERİNDE SOSYAL VE SPORTİF ETKİNLİKLERİMİZ OLACAK”
Önümüzdeki günlerde yangın bölgelerinde sosyal ve sportif etkinliklerin olacağını dile getiren İlman “bu yönde çalışmalarımız devam ediyor, yangın bölgelerindeki başta çocuklar ve gençler olmak üzere sosyal ve sportif etkinliklerle vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Editör: Hüseyin AÇAR
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık