Okul Sporları Türkiye Şampiyonası’nda Muğla’yı ve Milas’ı temsil ettiler

Okul sporlarında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Minikler ve Küçükler Türkiye Tenis Şampiyonası, İzmir'de yapıldı. Turnuvaya katılan İMİ Koleji Küçük Kızlar Tenis Takımı sporcuları Türkiye 3’cüsü olurken, Minikler Erkek Tenis Takımı sporcuları ise Türkiye 5’incisi oldu.

Okul Sporları Türkiye Şampiyonası’nda Muğla’yı ve Milas’ı temsil ettiler
  • 10 June 2023, Saturday 11:47

İMİ Koleji, Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Tenis Dalı Küçükler ve Minikler Kategorilerinde 3-7 Mayıs 2017 tarihlerinde Muğla Dalaman’da düzenlenen Okullar arası grup elemelerinde şampiyonluğa ulaşmıştı.

İMİ Koleji Ortaokulu öğrencilerinden Azra Alya Aydın, Beril Akdemir ve Buğlem Dönmez’den oluşan Küçükler Kız Tenis Takımı, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 01-05 Haziran 2017 tarihlerinde İzmir'de düzenlediği Türkiye Tenis Şampiyonası'nda ÜÇÜNCÜ oldu. Final grubundaki maçlarda da üstün performans gösteren Küçükler Kız Tenis Takımı, büyük bir başarıya imza attı. 

İMİ Koleji İlkokulu öğrencilerinde Egemen Çapraz, Güney Yiğit, Kuzey Yiğit ve Teoman Yavuz’dan oluşan Minikler Erkek Tenis Takımı ise “İl Birincisi” olarak katıldıkları grup maçlarında bölge ikincisi oldu ve İzmir’de düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda BEŞİNCİ olarak Muğla’yı ve Milas’ı başarıyla temsil etti. 

İMİ Okulu yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; “Sporcularımızı özveriyle hazırlayan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenimiz Taylan Okşan’a, bizlere bu gururu yaşatan tüm sporcularımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.” Denildi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık