Barış Saylak göreve başladı

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AKP Milas Belediye Başkan Adayı olan ve seçimi kaybettikten sonra Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü olarak atanan Barış Saylak, görevine başladı.

Barış Saylak göreve başladı

12 Kasım'daki Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü olduğu duyurulan Barış Saylak, önceki gün mesaisine başladı. Saylak, mesaisinin ilk gününde kurum personeliyle tanıştı ve tebrikleri kabul etti. 
Barış Saylak kimdir?
Barış Saylak, 1967 yılında Milas’ın Meşelik köyünde doğdu. İlkokulu Meşelik köyünde, Ortaokul ve liseyi Milas’ta okudu. 1984 yılında eğitime başladığı Ankara Üniversitesi Veterinerlik fakültesinden 1989 yılında mezun olan Saylak; 26 Şubat 1990 tarihinden itibaren Milas Belediyesinde Veteriner Hekimlik görevi ile birlikte 2 yıl Başkan yardımcılığı, 14 yıl encümen üyeliği, 3 yıl nikah memurluğu yaptı.
Saylak, 2013 yılında istifa ederek CHP'den Milas Belediye Başkan Aday Adayı oldu.
Tokat'a karşı seçilemeyen Saylak, 1 Nisan 2014 yılından itibaren Muğla Büyükşehir Belediyesi Milas Mezbaha Tesisleri’nde sorumlu yönetici olarak görev yaptı.
Saylak, 12 Kasım 2018’de bu kez AKP’den Milas Belediye Başkan adaylığı için, görevinden istifa etti. Barış Saylak, 2019’da yapılan yerel seçimlerde AKP Milas Belediye Başkan Adayı oldu ve seçimi kaybetti.
Seçim döneminden bu yana Muğla Tarım ve Orman Müdürü olacağı konuşulan Saylak'ın ataması, AKP'ye adaylık başvurusunu yaptığı günden tam bir yıl sonra, 12 Kasım 2019'da Resmi Gazete'de yayınlandı.
 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık