‘Çalışan Gazeteciler Günü’ için Vali Orhan Tavlı’dan kahvaltılı buluşma..

Muğla Valisi Orhan Tavlı, ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü’ nedeniyle, 8 Ocak Cumartesi günü Akyaka Yücelen Otel’de verdiği kahvaltıda, Muğla’nın dört bir yanından gazetecilerle buluştu. Kahvaltıya, Basından Sorumlu Vali Yardımcısı Ali Yılmaz‘ın yanısıra, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut ile, Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Kaytan ve Muğla Valiliği Özel Kalem Müdürü Baki Gencel ve Muğla’nın çeşitli ilçelerinden gelen gazeteciler katıldılar. Kahvaltı sonrası, Muğlalı gazetecilerin çalışmalarından övgüyle bahseden Vali Tavlı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutladı.

‘Çalışan Gazeteciler Günü’ için Vali Orhan Tavlı’dan kahvaltılı buluşma..
  • 10 Ocak 2022, Pazartesi 9:35
 

Vali Tavlı, gün nedeniyle yayınladığı mesajında da şu görüşlere yer verdi:

“Basın mesleğini icra edenlere sosyal ve ekonomik haklar sağlayan 212 sayılı yasanın 10 Ocak 1961 tarihinde kabul edilmesi dolayısıyla, kamuoyunun haber alma ve bilgi edinme hakkı için çalışan, basın etik kuralları doğrultusunda görevlerini yerine getiren tüm basın mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.

Basın çalışanları, toplumun bilgi edinme ve haber alma ihtiyacını karşılamanın yanında, ülke yararına her konuda toplumu aydınlatma gibi, önemli bir kamu görevini yerine getirmektedir.

Bir yandan toplumun haber alma ihtiyacını karşılarken, diğer taraftan her geçen gün büyüyen ve gelişen yapısıyla, ülkemiz ve dünya turizminde önemli bir yere sahip olan ilimizin sahip olduğu potansiyelin ortaya çıkarılmasında ve ilimizin ulusal ve uluslararası alanda etkin tanıtımında, yapılan işlerin başarıya ulaşmasında ve ilimizin markalaşmasında basın mensuplarımızın çok büyük katkısı bulunmaktadır.

Bu vesileyle kamuoyunun doğru haber alma ve bilgi edinme hakkı için zorlu koşullar altında çalışan, basın etik kuralları doğrultusunda görevlerini yerine getiren basın mensuplarının bir kez daha 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık