CUMHUR İTTİFAKI FETHİYE’DE ÇUVALLADI.. MHP Fethiye İlçe Yönetimi Görevden Alındı!

CUMHUR İTTİFAKI FETHİYE’DE ÇUVALLADI..  MHP Fethiye İlçe Yönetimi Görevden Alındı!
  • 25 January 2024, Thursday 20:47

Bilindiği gibi, Muğla’da iki ilçe, Fethiye ve Datça, Cumhur İttifakı’nın anlaşması üzerine MHP’ye bırakılmıştı. Yani 31 Mart 2024 seçimlerinde Fethiye’de MHP bir aday gösterecek, AKP de MHP’nin adayını destekleyecekti.

Ve atama yapıldı. Gelin görün ki, MHP’nin Fethiye Belediye Başkan adayı olarak atanan isim, Fethiye’den AKP Belediye Başkan Aday Adayı olan Muhammet Kökten oldu.

Bunun üzerine Fethiye MHP’liler isyan ettiler. AKP’nin aday adayının MHP’nin adayı olarak ilan edilmesine, Ülkü Ocakları temsilcileri, "partimizin gösterdiği adaya tepki gösteriyoruz. Bu aday bizim adayımız değildir. Partimiz bir tane ülkücü aday bulamamış gibi bize AKP'nin adayını aday olarak dayattılar" diyerek tepki gösterdiler. Fethiyeli ülkücüler sokaklarda gösteri yaptılar ve MHP ilçe binasına yürüyerek protesto ettiler.

Peki MHP Genel Merkezi’nin tavrı ne oldu? Bu akşam itibariyle MHP Fethiye İlçe yönetimi genel merkez tarafından görevden alındı!

Ve MHP Muğla İl Başkanlığı açıklamada bulunarak, "Fethiye MHP ilçe başkanının görevden alınması, 31 Mart 2024 öncesinde daha güçlü ve dinamik kadrolarla çalışabilmek adına bir dönüm noktası olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada, mevcut ilçe başkanı Sayın Osman Cura'ya bugüne kadar göstermiş olduğu çaba ve gayretinden dolayı içten teşekkürlerimizi iletmek isteriz. Kendisine bundan sonraki hayatında başarılar dileriz." ifadelerine yer verildi.

Gözlemciler, yaşanan bu durumun MHP tabanının MHP adayı olarak ilan edilen AKP’li Muhammet Kökten’e oy vermemesi ile sonuçlanacağını, böylece Cumhur İttifakı’nın hem Fethiye’yi kazanamaması ile sonuçlanacağını, hem de AKP’nin büyükşehir belediye başkan adayı Aydın Ayaydın’a oy kaybettireceğini belirtiyorlar.

Zaten Muğla’ya Aydın Ayaydın gibi Mardinli bir adayın gösterilmesinin, sağ kesimin geçmiş yıllardan beri yaşadığı ‘Van Canavarı’ ve Bursa ‘Kervansaray’lı milletvekilliği adayları gibi sendromu yeniden hortlattığını da belirten ve Muğla siyasetini iyi takip eden gözlemciler, AKP’nin hala Muğlalı bir partili bulup aday gösterememesine tabanda büyük tepki olduğunu, çok fazla dillendirilmese de bunun, tabanda bir oy kaybına neden olacağına işaret ediyorlar.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık