Daha temiz bir doğa için el ele

Milas Belediyesi ve Milas Euromos Derneği’nin ortak yürüttüğü proje kapsamında onlarca gönüllü genç, çevre temizliği gerçekleştirdi.

Daha temiz bir doğa için el ele
  • 22 Haziran 2021, Salı 10:11

"Doğaya Nefes, Geleceğe Umut Olmak İçin” sloganıyla buluşan gönüllü gençler hem çevre kirliliğin önüne geçmek hem de farkındalık yaratmak adına bir araya geldiler. Milas Belediyesi ve Milas Euromos Derneği’nin iş birliği ile onlarca genç gönüllü buluşarak Çökertme Mahallesi’nde çevre temizliği yaptılar. Cam şişe, poşet, atık yiyecek, pet şişe, izmarit, karton, kağıt, peçete gibi atıkları toplayan çevre gönüllüleri, sıcak havaya ve zorlu şartlara rağmen büyük bir özveri ile daha temiz bir çevre adına faaliyetini tamamladılar.

“Çevremizi Korumalıyız”

Yapılan çalışmayla birlikte daha temiz bir Milas için ve çevreye çöp atılmaması adına farkındalık oluşturulmaya çalışıldığını belirten Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat, “Uygarlıklar başkenti Milas’ımızın her noktasını korumak hem bizim hem de vatandaşlarımızın en temel görevlerinden. Gelecek nesillere daha güzel ve yaşanılabilir bir Milas bırakmak adına tüm gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

Milas Euromos Derneği de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Milas Belediyesi ve Milas Euromos Derneği’mizin ortak yürüttüğü projede gençler buluştu. Gönüllü gençlerimiz, çevre kirliliğinin önüne geçmek için birlikte adım attılar. Doğaya nefes, geleceğimize umut olan gençlerimize sevgi dolu teşekkürler.” dedi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık