Dibekdereli kadınlarla 8 Mart buluşması…

İYİ Parti Milas İlçe Kadın Politikaları Başkanlığı, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yayınladı. İlçe Kadın Politikaları Başkanı Nazan Yakabaşı; “Hemen her gün ülkemizin bir köşesinde meydana gelen kadın cinayetine, taciz ve tecavüzlere karşıyız ve bu olumsuzluklar yaşanmasın diye çalışıyoruz” dedi. İYİ Partili kadınlar, 8 Mart dolayısıyla Dibekdereli kadınlarla da bir araya geldi.

Dibekdereli kadınlarla 8 Mart buluşması…
  • 10 Mart 2022, Perşembe 10:02
 

İYİ Parti Milas İlçe Binası’nda yapılan basın açıklamasına, partinin Milas İlçe Başkanı Kasım Özkan, İl Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Tavaslı, İlçe Kadın Politikaları Başkanı Nazan Yakabaşı ve partililer katıldı.

İlçe Kadın Politikaları Başkanı Nazan Yakabaşı tarafından yapılan açıklamada; “Her yıl 8 Mart'ta kutlanan Dünya Emekçi Kadınlar Günü, insan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına adansa da maalesef ülkemizde kadınların hak ettikleri yere gelmediklerini görüyoruz. Biz kadınlar hayatın her alanında kötülük ve zorluklarla uğraşıyoruz. Ardı ardına yaşanan kadın cinayetleri, cinsiyetçi tutumlar, iş hayatında fırsat eşitsizliği ile karşı karşıyayız. Kadınlar olarak hayatımızdaki bir zorluklarla daha iyi mücadele etmek, hayatın her alanında maruz kaldığımız haksızlıklar, tacizler karşısında Türk kadınlarının sesi olmak için ülkemizde kadın için atılan tüm adımların arkasındayız.

Genel başkanımız Sayın Meral Akşener’in mücadelesinde yanındayız, birlikteyiz. Genel başkanımızla beraber güçlü adımlarla yürüyoruz ve ‘İstanbul Sözleşmesi Yaşatır’ diyoruz.

Biz kadınlar için çok özel ve anlamlı bir günde başta ilçemizdeki kadınlarımız olmak üzere, ülkemizdeki ve tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyoruz” diyerek, işlenen kadın cinayetlerine, taciz ve tecavüzlere dikkat çekti. 

DİBEKDERELİ KADINLARLA 8 MART BULUŞMASI…

İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı binasında yapılan açıklamanın ardından Nazan Yakabaşı ve arkadaşları, Milas’a bağlı Dibekdere Mahallesi’ne giderek, oradaki kadınlarla farklı bir 8 Mart etkinliği gerçekleştirdi.

Dibekdere’de yaşayan kadınlara çeşitli hediyelerin sunulduğu etkinlikte; hayat pahalılığına bağlı geçim sıkıntısı, tarımsal faaliyetler, hayvancılık ve özellikle ev hanımlarının bu süreçte yaşadığı sıkıntılarla ilgili sohbet edildi.

Gerçekleşen etkinlikte partiye üye olmak isteyen Dibekdereli kadınlara üyelik formları doldurularak, parti rozetleri takıldı.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık