“Göcek tüneli hani ücretsiz olacaktı?”

CHP Ortaca İlçe Başkanı Evren Tezcan, verilen pek çok söze karşın, hâlâ paralı olan Göcek Tüneli konusunu, bir kez daha gündeme taşıdı. Tezcan, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla, son zamlarla birlikte, Göcek Tüneli’nin geçiş ücretine de zam yapıldığı bilgisini paylaştı. Açıklama şöyle:

“Göcek tüneli hani ücretsiz olacaktı?”
  • 26 Ocak 2022, Çarşamba 14:24
 

“Her sabah yeni bir zamla uyanan vatandaşımız yeni güne de Göcek tüneli zammıyla başladı.

Yıllarca ücret alınmayacak denilerek kandırılan vatandaşımızdan 900 metre olan Göcek Tünelinden 2022 yılı için küçük araçlardan tek yön ücreti 15 lira gibi afaki bir ücret alınmaya başlandı.

Dönemin Ak Parti Muğla Milletvekilleri gidiş-dönüş olarak yapılan tünelin yanına yapılan ikinci tünelin devlet tarafından yapıldığını, buranın da ücretsiz olacağını müjdelemişlerdi. Yap-işlet-devret modeliyle ve devlet kaynaklarıyla yapılan Göcek tünelinde geçiş ücreti alınmasına yönelik vatandaşlarımızdan gelen sürekli tepkiler var.

İçinde Selahattin Tüneli bulunan 119 kilometre uzunluğundaki İzmir-Aydın Otoyolu 2022 yılı için geçiş yalnızca 9.5 lira olurken, Göcek tünelinden tek yön ücreti 15 lira alınması hangi vicdana sığar.

Soruyoruz, Hani ücretsiz olacaktı? Ve diyoruz ki; Göcek Tünelinde Soygun Var. Sonuçta yaparsa AK Parti yapar.”

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık