“Haydi Kütüphaneye!..”

Milas Halk Kütüphanesi kendi binasında hizmete başladı

“Haydi Kütüphaneye!..”
  • 25 September 2022, Sunday 11:30

2019 yılı içerisinde bakım onarım ve güçlendirme çalışmaları nedeniyle mevcut binasından Milas Belediyesi’ne ait Çocuk Kütüphanesi’ne taşınarak burada hizmet veren Milas İlçe Halk Kütüphanesi, çalışmaların sona ermesinin ardından yeniden kendi binasına döndü. Hizmete sunulan bina ise iç ve dış dizaynı ile beğeni topladı.

Ahmet Çavuş Hayıtlı Mahallesi’nde İnönü Caddesi üzerinde bulunan Milas İlçe  Halk Kütüphanesi binası’nda yapılan teknik incelemenin ardından binanın depreme dayanıklı olmadığı için bakım onarım ve güçlendirme çalışması yapılmasına karar verilmişti.

Alınan kararın ardından 2019 yılında binada çalışmalar başlatılmış, Milas İlçe Halk Kütüphanesi ise Milas Belediyesi’ne ait Çocuk Kütüphanesi’ne taşınarak bu binada hizmet vermeye başlamıştı.

Yaklaşık 3 yılın sonunda binadaki yenileme çalışmaları sona erdi. Milas İlçe Halk Kütüphanesi geçtiğimiz günlerde kendi binasına dönerek burada hizmet vermeye başladı.

Milas; Süreli Yayınlar, Okuyucu Çalışma Odaları, Yetişkin ve Çocuk Bölümleri gibi çeşitli kısımları içerisinde barındıran ve yaklaşık 750 metrekare oturma alanına sahip modern bir Halk Kütüphanesi’ne kavuşmuş oldu.

MİLAS MÜZESİ TAŞINMIŞTI

Milas İlçe Halk Kütüphanesi ile aynı binada hizmet veren Milas Müzesi de bu süreçte Hekatomnos Anıt Mezarı Arkeopark Alanı’na taşınmıştı.

Depreme dayanıklı hale getirilen binanın tamamı ise bu kez tamamıyla kütüphaneye tahsis edildi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık