İl Sağlık Müdürlüğü’nden ikinci Coronavirüs açıklaması 

Önceki gün, Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer, yapılan açıklamaya karşın sosyal medyada devam eden iddialarla ilgili olarak yeni bir bilgi notu paylaştı.

İl Sağlık Müdürlüğü’nden ikinci Coronavirüs açıklaması 

Bilgi notu şöyle:
“06.02.2020 tarihinde Marmaris İlçemizden Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesine gelen solunum sıkıntısı ve grip semptomları tespit edilen hasta ile ilgili 06.02.2020 tarihinde Valiliğimizce gerekli basın bildirisi yapılmasına rağmen, sosyal medyada ve halk arasında asılsız haberler yayıldığı ve bu nedenle vatandaşlarımızın huzursuz olmasına ve paniğe neden olduğu görülmektedir. 

Bu sebeple İl Sağlık Müdürlüğümüzce tekrar açıklama yapılmasına gerek duyulmuştur. Basında yer alan ve halk arasında kaygıya neden olan hastadan alınan numuneler sonucu coronavirüs hastalığı olmadığı teyit edilmiştir. Ayrıca başka coronavirüs vakaları olduğu iddialarına da halkımızın itibar etmemesi gerekmektedir. İlimizde şuan itibariyle olası veya kesin coronavirüs vakası yoktur. Ayrıca Muğla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilimizdeki tüm grip ve grip benzeri vakalar Halk Sağlığı Başkanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Birimi tarafından yakından takip edilmekte ve Sağlık Bakanlığımız ile her türlü iletişim sağlanmakta olup koordine hareket edilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” 

 


 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık