Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları dev ekrandan izlendi

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı “Mevzular Açık Mikrofon” programı Milas’ta saat 21.30 itibariyle Atapark’ta dev ekranda izlendi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları dev ekrandan izlendi

Merak edilen pek çok soruyu yanıt veren Kemal Kılıçdaroğlu, gelen sorular üzerine Togg ile ilgili de açıklamalar yaptı. Deprem bölgesiyle ilgili gündem olan konuya da değinen Kılıçdaroğlu, "Hiç kimsenin depremzedeye 'sen oyunu böyle kullandın, yazıklar olsun' deme hakkı yok. 'Bunu CHP'li yaptı' diyorlar. Hangi CHP'li yaptı? Bulsak hemen atacağız." dedi.

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuk olduğu ve merakla beklenen Babala TV'de Oğuzhan Uğur’un moderatörlüğünü üstlendiği "Mevzular Açık Mikrofon" programının 15. bölümü yayınlandı.

Kılıçdaroğlu’nun katıldığı programın çekimleri yedi saat sürdü. Saat 21.30 itibarıyla yayınlanan program, ilk 15 dakikada 400 bin izlenme sayısına ulaşırken, Milas’ta da dev ekranda izlendi.

Milas Atapark’ta dev ekranda izlenen programı Millet İttifakı destekçileri tarafından yoğun ilgiyle takip edildi.

Konuklarını çay, kahve ve pasta poğaça ikramıyla da ağırlayan Millet İttifakı bileşenleri ilgiyle programı takip ederken, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat sosyal medya mesajında; “13. Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun BABALA TV'de konuk olduğu MEVZULAR AÇIK MİKROFON programını Atapark Meydan'ında kurduğumuz dev ekranda vatandaşlarımızla birlikte seyrettik. Sayın Kılıçdaroğlu gençler tarafından özgürce sorulan sorulara içtenlikle cevap verdi. Davetimize katılarak bizlerle meydanı dolduran tüm hemşehrilerimize yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.

Programı CHP Muğla Milletvekili Selçuk Özdağ da alanda takip etti.

Programda gelen pek çok soruya yanıt veren Kılıçdaroğlu, Togg ile ilgili soruları da yanıtladı. Kılıçdaroğlu, Togg ile ilgili gelen soruya şu yanıtı verdi:

"Togg henüz daha başlangıçtayken Togg'un genel müdürü çok nitelikli birisi. Almanya'da bu konuda yetkili olarak çalışan ve güven veren birisi. Geldi bana. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı ile geldiler. Bana Togg'u anlattılar. Hangi yatırımları yapacaklarını anlattılar. Benden destek istedi. 'Tabii' dedim. 'Siz yaparsanız bundan son derece mutlu oluruz.' Ama bunu çıkıp televizyonlarda anlatmadım. Çünkü anlatacak bir şey yok.'

'Geldiler, yatırım yapmak istiyorlar. Ben de yatırım yapacakları takdirde son derece mutlu olacağımı söyledim. Hiçbir zaman, hayatımın hiçbir döneminde de 'vay efendim niye Togg yapıldı' diye bir cümle kullanmadım. Tam tersine, kim yaptıysa ona şükran borçluyum. Teknoloji açısından yüzde 100 yerli değil. Zaten yüzde 100 yerli olan bir şey dünyada yok. Neden? Çünkü siz bir yatırım yapıyorsanız, yaptığınız yatırımın belli parçaları en kaliteli ve en ucuz hangi ülkede üretiliyorsa oradan alırsınız. Togg bizim açımızdan son derece önemli. Togg ile ilgili negatif bir cümle kullanmadım. Bu bir özel sektörün yaptığı yatırım. Özel sektör bir yatırım yapıyorsa neden karşı olalım. Ben sadece Togg değil Tekonfestlere de katıldım. Niye gitmeyeyim? Oralar bir partinin değil arkadaşlar. Buralar hepimizin.

Hiç kimsenin depremzedeye 'sen oyunu böyle kullandın, yazıklar olsun' deme hakkı yok. Onu söyleyen insan da insan değildir. 'Bunu CHP'li yaptı'. Hangi CHP'li yaptı? Bulsak hemen atacağız zaten. Adamın CHP ile ilgisi yok. Ama birileri bu manipülasyonu yapıyor. Ve bu alınıp, büyütülüyor. Deprem konusunda duyarlı davrandık, gittik oraya. Bizim bütün büyükşehir belediyelerimiz beraber çalıştılar, yardım yaptılar. Hiçbirimiz gidip orada politik bir söylemde bulunmadık. 'Gel bize oyunu ver' demedik.”

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık