Meclis toplantısı 6 Mart’ta

Milas Belediye Meclisi 2023 yılı Mart ayı olağan meclis toplantısı, 6 Mart Pazartesi günü saat 14.00’te Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Meclis toplantısı 6 Mart’ta

Milas Belediye Meclisi Mart ayı olağan meclis toplantısı 6 Mart Pazartesi günü gerçekleştirilecek. Saat 14.00’te Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda düzenlenecek olan meclis toplantısında 17 ana gündem maddesi ile 5 imar komisyon raporu görüşülerek karara bağlanacak.

Meclis gündemi, geçtiğimiz ay yaşanan depremlerde büyük hasar alan 11 ilde yaşayan vatandaşlara yönelik yapılacak yardımlar için belediye kanununun 75. maddesi uyarınca belediye meclisinden onay alınması ve tüm ihtiyaçlar için Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a yetki verilmesi talebinin görüşülmesi ile başlayacak.

Meclis toplantısı Milas Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak.

2023 Mart ayı meclis gündemi şöyle:

 1. Açılış ve yoklama
 1. 06 Şubat 2023 Pazartesi günü  merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan’da meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde yaşanan depremlerde zarar gören vatandaşlarımızın, Milas Belediyesi sınırları içinde, dışında yaşayan ve yardıma ihtiyacı olan depremzedelerin yiyecek, içecek, yakacak, barınma, eğitim, bakım, onarım ve sağlık gibi temel ihtiyaçların karşılanması ayrıca oluşabilecek ve insani olarak karşılanması gereken diğer ayni ve nakdi ihtiyaçların karşılanması,  Belediye Kanununun 75. Maddesine göre Belediye Meclisimizin onayı ile depremle ilgili koordinasyonu sağlamak amacıyla çalışan ülkemizde bulunan tüm belediyeler, özel idareler, üniversiteler, benzeri kamu kurum ve kuruluşları ile yapılacak yardımlar, malzeme desteği, inşaat ve onarım desteği ve planlanacak projeler kapsamında ortaya konulacak deprem amaçlı tüm ihtiyaçlar için protokol yapmak üzere Belediye Başkanı Muhammet TOKAT’a yetki verilmesi talebinin görüşülmesi, (Gençlik Ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü)
 2. Belediyemiz İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce düzenlenen imar durum belgesi çıkış tarihinden 1 yıl süre içinde kadastro yenilemesinin kesinleşmesi halinde tekrar imar durum belgesi düzenlenmesi gerekir ise 2023 Yılı Ücret Tarifesine göre belirlenen imar durum belgesi ücretinin %15’i oranında tahsil edilmesi talebinin görüşülmesi. (İmar ve Şehircilik Müdürlüğü)
 1. Belediyemiz  Fen İşleri Müdürlüğünce alınacak olan 2023 yılı ücret tarifelerinin Muğla Büyükşehir Belediyesinin almış olduğu tarifelerle güncellenmesine, ücret tarifesine Silindir Çalışma (Saat Başına) ücretinin eklenmesi ve Belediye Meclisimizce alınan 2022/325 sayılı Meclis kararındaki ücretlerin yeniden belirlenmesi talebinin görüşülmesi,( Mali Hizmetler Müdürlüğü)
 1. Çevre, Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirilmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün; İlçemiz, Meşelik ve Boğaziçi Mahallesi Mevkiinde Vita Park Spor Turizm Hiz. İnş. Tic. A.Ş. tarafından yapılanması planlanan "Vitapark Golf Tesisi ve Turizm Kompleksi" projesine ait ÇED Raporunun hazırlandığı belirtilmiş olup, proje hakkında kurum görüşümüzün bildirilmesi talebinin görüşülmesi. (Temizlik İşleri Müdürlüğü)
 2. Çevre, Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirilmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün; İlçemiz Güllük Mahallesi 301 Ada 1 nolu parsel adresinde ICC Güllük Marina İşletmeciliği A.Ş. tarafından yapılması planlanan  Yat Limanı projesine ait ÇED başvuru dosyası hakkında kurum görüşümüzün bildirilmesi talebinin görüşülmesi. (Temizlik İşleri Müdürlüğü)

 

 1. Muğla Valiliği Çevre, Şehircilik Ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünün; İlçemiz Bodrum ve Milas İlçeleri, Akçakaya, Fesleğen ve Demirciler mahallelerinde EN 2 Rüzgar Enerjisi Yat. A.Ş. tarafından yapılması planlanan ''Arturna II Rüzgar Enerji Santrali (22 Adet Türbin92,4 Mwm/66 Mwe)'' projesine ait ÇED sürecinin başladığı belirtilmiş olup, projeye ait ÇED Başvuru Dosyası hakkında kurum görüşümüzün bildirilmesi talebinin görüşülmesi. (Temizlik İşleri Müdürlüğü)
 2. Muğla Valiliği Çevre, Şehircilik Ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünün; İlçemiz, Bodrum ve Milas İlçeleri, Mazı, Demirciler ve Gökpınar mahallelerinde EN 2 Rüzgar Enerjisi Yat. A.Ş. tarafından yapılması planlanan Arturna Rüzgar Enerji Santrali (23 Adet Türbin96,6 Mwm/69 Mwe) projesine ait ÇED sürecinin başladığı belirtilmiş olup, projeye ait ÇED Başvuru Dosyası hakkında kurum görüşümüzün bildirilmesi talebinin görüşülmesi. (Temizlik İşleri Müdürlüğü)
 3. Muğla Valiliği Çevre, Şehircilik Ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünün; Aydın ve Muğla İlleri, Karpuzlu ve Milas İlçeleri, Ketendere, Sarıkaya, İkiztaş ve Hatipkışla Mahallelerinde Sabaş Elektrik Üretim A.Ş. tarafından yapılması planlanan Turguttepe Rüzgar Enerji Santrali (12 Türbin 24 Mwm / 24 Mwe'den, 17 Türbin 44,6 Mwm / 44,6 Mwe'ye) projesine ait ÇED Başvuru sürecinin başladığı belirtilmiş olup, projeye ait ÇED Başvuru Dosyası hakkında kurum görüşümüzün bildirilmesi talebinin görüşülmesi. (Temizlik İşleri Müdürlüğü)
 4. İlçemiz Burgaz Mahallesi 49 ada 167 parsel maliki Mustafa Yüksel Hazır Beton Mad. Ve İnş.San.Tic.Ltd.Şti. Vekili Metin ŞAHİN’in; mülkiyeti belediyemize ait şuyulu olan 49 ada 208 parselde kayıtlı 11,77 m2 yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmazı satın alma talebinin görüşülmesi (Emlak ve İstimlak Müdürlüğü)

 

 1. İlçemiz İsmetpaşa Mahallesi 946 ada 6 parselde kayıtlı 164,86 m2 büyüklüğündeki arsa vasıflı taşınmazın, 37,81m2 lik hissesi Nakifer KÖSE’ye, 56,72 m2 lik hissesi Nazlı ÖZDEMİR’e 56,72 m2 lik hissesi Nazım KÖSE’ye,  13,60 m2’lik kısmın da belediyemize ait olup, taşınmazın belediyemize ait olan 13,60 m2 lik kısmını diğer hisse sahibi Nazım KÖSE’nin satın alma talebinin görüşülmesi. (Emlak ve İstimlak Müdürlüğü)

 

 1. Sema ALTINTAŞ ve Emine UYSAL Vekili Av. E. Muammer AKÇAKIR’ın; İlçemiz Selimiye Mahallesi 177 Ada 120 parselde kayıtlı 498,77 m2 büyüklüğündeki arsa vasıflı taşınmazın belediyemize ait olan 39,22 m2’lik kısmını diğer hissedar olarak satın alama talebinin görüşülmesi. (Emlak Ve İstimlak Müdürlüğü)
 1. İlçemiz Hocabedrettin Mahallesi 235 Ada 56 parselde kayıtlı taşınmazın malikleri olarak , belediyenin taşınmazlarını yol yapıp kullandığı bu nedenle kamulaştırma bedelinin ödenmesi talebinin görüşülmesi. (Emlak Ve İstimlak Müdürlüğü)
 1. Lütfi ÖNER’in; Mülga 3194 sayılı İmar kanunun 15. Ve 16. Maddeleri uyarınca bedelsiz ve rızaen yol olarak kamuya terk edilen alan yol kullanımından konut alanı kullanımına dönüştürüldüğü, mal sahibi olarak yol olarak kamuya terk ettiğimiz alan ada olarak birleştirilerek ihdas yoluyla Milas Belediyesi adına parsel oluşturularak tapu çıkartıldığını, mal sahibi olarak bizleri terke zorlayan neden ortadan kalmış ve bağışlama niteliğinde bulunan hukuki işlemin nedeninde var olan bağışlama koşulu gerçekleşmediği anlaşıldığından  Ören Mahallesi 312 ada 5 parselde kayıtlı taşınmazın bedelsiz olarak taraflarına iade edilmesi talebinin görüşülmesi.( Emlak Ve İstimlak Müdürlüğü)
 1. Mülkiyeti Belediyemize ait İlçemiz Boğaziçi Mahallesi Adabükü Yazlık Siteler Sokakta bulunan ATM cihazının yan tarafına ATM kurma talebi ve ATM yerinin 5393 sayılı Yasanın 18/e maddesi gereği 10 (on) yıl süre ile kiralama ihalesine çıkarılması talebinin görüşülmesi.(Emlak Ve İstimlak Müdürlüğü)
 1. Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke Ve Standartlarına Dair    Yönetmeliğin 11 nci maddesine göre Dolu/Boş Kadro Değişiklik Cetvelinde belirtilen boş kadro  derece değişikliği talebinin görüşülmesi. (İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü)
 1. 5393 Sayılı Belediye Kanunu'nun 48 nci maddesi gereğince Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde Tahakkuk Şefliği ve Bilgi İşlem Şefliği'nin kurulması talebinin görüşülmesi. (İnsan Kaynakları Ve Eğitim Müdürlüğü)
 1. İmar Komisyon raporlarının görüşülmesi
 1. İlçemiz Hacıabdi Mahallesi 138 ada 3 parselde kayıtlı taşınmazın yolda kalan 850,47 m²'lik kısmının kamulaştırılması talebinin görüşülmesi
 1. İlçemiz Burgaz Mahallesi 1 ada 20 parsel maliki Muhsin Mehmet EKİNCİ’nin Belediyemize ait 2 ada 225 parselde kayıtlı bulunan taşınmazı satın alma talebinin görüşülmesi.
 1. Ramazan ESENKAYA’nın; İlçemiz Ören Mahallesi 225 ada 40 parselde bulunan taşınmazının büyük bir bölümünün imar yolu ve park alanında kaldığını bu yerlerin kamulaştırılması veya plan değişikliği yapılmasını, yapılmaması durumunda belediyemize ait bir parsel ile takas edilmesi talebinin görüşülmesi.
 1. Mülkiyeti Belediyemize ait İlçemiz Selimiye Mahallesi 244 Ada 7 parselde kayıtlı taşınmaz içerisindeki fırın 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 45 nci maddesi gereği kiraya verilmiş olup, belediyemize ait 244 ada 7 parselin 5,21 m2’lik kısmı 244 ada 8 parsele tecavüzlü olduğundan, tecavüzlü olan 5,21 m2 lik kısmın satın alınması talebinin görüşülmesi.
 1. Ümit BÜTÜN ve Nüzhet GÜLPERİ ÖZKAN Vekili Metin ŞAHİN’in; İlçemiz Güllük Mahallesi 165 ada 2 ve 304 ada 10 parsellerin yoldan kotlandırılması talebinin görüşülmesi.
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık