Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat:  “Biz de vurduk geçtik…”

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat yeni yapılmakta olan Milas Devlet Hastanesi ulaşım yolunda incelemelerde bulundu.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat:  “Biz de vurduk geçtik…”
  • 25 Ocak 2020, Cumartesi 10:21

Yol için gerekli 600 metre uzunluğunda, 5 metre yüksekliğinde taş duvar işinin tamamlandığını belirten Başkan Tokat; İkinci etap olarak sıcak asfalt kaplama, orta refüş ve kaldırım düzenleme çalışmasına başlanacağını söyledi.
Yeni Devlet Hastanesi’nin yakında hizmete gireceğinizin altını çizen Başkan Tokat; Uzun süredir tartışılan ulaşım yolu hepimizin malumudur diyerek açıklamalarda bulundu. Bu konuda Sağlık Müdürlüğü, Kaymakamlık, Kara Yolları, Büyükşehir Belediyesi ve ilgili tüm kuruluşlarla değişik toplantılar yapıldığını belirten Başkan Tokat; ”Yeni Hastane yolumuzun sorununu çözebilme adına çok değerlendirmeler yaptık. İmar yolu üzerinde  bu sorunun çözülmesi ile ilgili süreç devam ediyor, konu bizim de takibimizde. Milletvekillerimiz ve Bakanlığımız bu sürece desteklerini sürdürüyor. Yeni Hastanenin vatandaşımızın hizmetine girmesiyle birlikte yol ihtiyacının bir an önce karşılanması adına imar yolu haricinde, fiili durumu değerlendirerek, yüklenici firmanın kullandığı mevcut yolda çalışmamıza başladık. Milas Belediyesi olarak 600 metre uzunluğunda 5 metre yüksekliğinde  istinat duvarı çekerek bölgeyi yola hazır duruma getirdik.
İmar Planındaki yol değil…
“Normalde bu yol Hastane inşaatı devam ederken müteahhit firma tarafından ulaşım yolu olarak düzenlenmiş bir yol. İmar planındaki yol bu değildir. Belirttiğim gibi İmar yolu çalışmaları devam etmektedir. Biz halkımızın hastane hizmetlerinden yararlanması adına Milas Belediyesi olarak duruma el attık ve mevcut yolda çalışma başlattık. İstinat duvarımız bitti. Şimdi sıcak asfalt kaplama, orta refüj ve kaldırım düzenleme çalışmasına başlıyoruz.
Tamamen Milas Belediyesi imkanlarıyla yapıyoruz..
“Yaklaşık 20 metre genişliğinde yeni Hastanemize yakışır yolu vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Tamamen Milas Belediyesinin imkanları ile bunu yapıyoruz. Daha öncelerinde Sayın Cumhur Başkanımızın bölgemizi ziyaretlerinde sağlık hizmetinin bir an önce devreye girmesi adına, ‘gerekirse vurur geçeriz’ demişti. Biz de Cumhurbaşkanımızın sözüne uyarak İmar yolunu beklemeksizin vurduk geçtik. Memleketimiz, vatandaşımız ve yeni hastanemiz için hayırlı olsun” dedi.
Başkan Tokat, sorumuz üzerine, çevre yolundan yeni hastaneye yapılması gereken yolun karayollarının inisiyatifinde olduğunu belirterek, “biz, hastaneye kent içinden ulaşım sağlanabilmesi adına bu yolu hemen açtık. Önümüzdeki hafta Ankara’ya yapacağımız ziyarette, diğer çevre yolu bağlantılarının da yapılması konusu gündemimizde ve gereken girişimlerimizi devam ettireceğiz” dedi.
 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık