Image Slider
Fevzi Topuz
Mehmet Cayirli
Durmus Ozdemir

Milas Belediyesi 1800 Memecik zeytin fidanı dağıttı

​​​​​​​Çok kısa süre önce Milas Belediyesi  bünyesinde kurulan ve başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, bu kez de yangın mağduru çiftçilerin yanındaydı.

Milas Belediyesi 1800 Memecik zeytin fidanı dağıttı

Müdürlük ekipleri Fesleğen, Akçakaya ve Gürceğiz mahallelerinde yangın afetinden olumsuz olarak etkilenen ve zeytinlikleri hasar gören üreticilere yönelik gerçekleşen etkinlikte,  1800 adet  memecik türü zeytin fidanı dağıttı.

Geçtiğimiz yaz aylarında Milas Çökertme bölgesinde çıkan ve bir çok kırsal mahalleyi etkileyen yangınlar sonrası Milas Belediyesi çalışmalarına bu bölgelerde ağırlık verdi. Kurduğu Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü birimi ile bu mahallelerde üreticilere bir çok anlamda  destek sağlayan Milas Belediyesi,  Turgutreis Lions Kulübü işbirliğiyle şimdi de zeytinlikleri zarar gören vatandaşlara 1800 adet  memecik türü zeytin fidanı dağıttı. Gerçekleşen etkinliğe Milas Belediyesi Başkan Yardımcısı Halil Mutlu, Tarımsal Hizmetler Müdürü Süleyman Karatoprak ve Turgutreis Lions Kulübü yetkilileri katıldı.

Etkinliğin gerçekleştiği mahallerde yaşayan vatandaşlar ve muhtarlar, yangınların çıktığı andan bu güne kadar yanlarında olan Milas Belediyesi ve Lions Kulübü’ne teşekkür etti. Bir daha böyle bir felaketin yaşanmamasını dilediğini belirten Milas Belediye Başkan Yardımcısı Halil Mutlu, Belediye olarak her anlamda üreticinin yanında olmaya çalıştıklarını söyledi. Lions Kulübü’yle daha önce de bir çok konuda iş birliği içerisinde olduklarını dile getiren Mutlu, “önümüzdeki  süreçte de üreticilerimize yönelik çalışmalarımız olacak” dedi..

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık
siteacilis