“Milas Kıyıkışlacık İasos Çalıştayı”

​​​​​​​Milas Belediye Başkanlığı “Kültürel Mirası ve Çevre Değerlerini Koruma Programı” kapsamında Kıyıkışlacık mahallesinde çalıştay düzenleniyor. 21-25 Nisan tarihleri arasında düzenlenen çalıştayda, İasos Antik Kenti ve çevresinde yapılması planlanan projeler konuşuluyor.

“Milas Kıyıkışlacık İasos Çalıştayı”
 

Milas Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü KUDEB birimi, Kültür ve Turizm Bakanlığı İasos Kazı Başkanlığı, Muğla Mimarlar Odası Milas Temsilciliği, İstanbul Mimarlık ve Şehircilik akademisi (AURA İstanbul), DYO Sanayi ve Ticaret AŞ ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Mimarlık Fakültesinin katılımı ile düzenlenecek çalıştayda,  Kıyıkışlacık İasos Pazaryeri ve Karşılama Merkezi özelinde, bölgenin kültür ve çevre değerlerinin korunmasına yönelik öneriler sunulması ve gelecek projeksiyonunun ortaya koyulması planlanacak. 

Çalıştay 22 ve 23 Nisan 2022 tarihinde Kıyıkışlacık Mahallesi’nde atölye çalışmaları ile başlayıp, 24 Nisan  Saat 10:00’da Milas Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda “Çalıştay Değerlendirme Toplantısı” ile son bulacak.

Milas Belediyesi Kıyıkışlacık’ta sahil düzenlemesi ve Karşılama Merkezi oluşturulması çalışmalarına bu yıl başlamayı planlıyor.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık