Milletvekili Demir’den Ramazan Bayramı mesajı

​​​​​​​AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir,  Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı yazılı mesajda tüm İslam aleminin ve Muğla halkının bayramını kutladı. Demir, “Bayramlar, bizi biz yapan ve geleceğe taşıyan temel değerlerimiz ve zenginliklerimizdir. Milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin sergilendiği bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği ve kuvvetlendiği günlerdir.” dedi.

Milletvekili Demir’den Ramazan Bayramı mesajı
  • 12 Mayıs 2021, Çarşamba 13:50
 

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir mesajında Ramazan Bayramı’nın İslam alemi için son derece önemli günlerden biri olduğuna vurgu yaptı.

Demir mesajında; “Barış ve kardeşlik içerisinde olmanın huzuruyla mübarek Ramazan Bayramına kavuşmanın mutluluğunu, bir kez daha yaşıyoruz.

Bayramlar, bizi biz yapan ve geleceğe taşıyan temel değerlerimiz ve zenginliklerimizdir. Milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin sergilendiği bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği ve kuvvetlendiği günlerdir.” dedi.

İsrail’in Filistin halkına yönelik katliamlarına da değinen Demir; “Her ne kadar ülkemiz huzur içinde olsa da İslam alemi için mübarek bu günlerde, İsrail’in, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarını ve gerçekleştirdiği sivil katliamları yine büyük bir üzüntüyle izledik.” ifadelerini kullandı.

Demir mesajında; “Ne yazık ki bu bayramı, koronavirüs salgını sebebiyle evlerimizde geçirmek zorunda kalmış olmanın burukluğu içerisindeyiz. Ancak şimdi, biraz daha sabır göstermeliyiz. Bayramda, ülkemiz genelinde uygulanan sokağa çıkma yasağına harfiyen uyup, sosyal hareketliliği sıfırlayarak, salgınla mücadelede hızla sonuca yaklaşacağız. Evde kaldığımız bu bayramda, teknolojik imkanlarla yakınlarımızla ve sevdiklerimizle bayramlaşmayı tercih edeceğiz. İnanıyorum ki, birbirimize kavuşacağımız, kucaklaşacağımız günler yakındır.” dedi.

İslam aleminin bayramını kutlayan Demir, mesajını şu ifadelerle sonlandırdı: “Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramının Ülkemize, Milletimize, İslam Alemine ve tüm insanlığa huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diliyor, başta şehit ailelerimiz ve gazilerimiz olmak üzere tüm İslam Aleminin, değerli çalışma arkadaşlarımın ve tüm Muğlalı hemşehrilerimin Ramazan Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Editör: Gülçin Erşen
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık