Image Slider
Fevzi Topuz
Mehmet Cayirli

MİZO’da başkan değişti 

Milas Ziraat Odası Başkanlığı’nın 28’inci Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Odanın 25 yıldır başkanlık görevini üstelenen mevcut başkan İsmail Atıcı ile Kahraman Akar oda başkanlığı için yarıştılar. 129 delegenin 67 oyunu Akar alırken, Atıcı ise 61 oy aldı. 1 zarf boş çıktı.

MİZO’da başkan değişti 
  • 10 February 2023, Friday 19:55

Milas Ziraat Odası Başkanlığı’nın 28’inci Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Odanın 25 yıldır başkanlık görevini üstelenen mevcut başkan İsmail Atıcı ile ilçemizde hayvancılık ve çiftlik yapan Kahraman Akar oda başkanlığı için yarıştılar. 129 delegenin 67 oyunu alan Akar, 26 yıllık Atıcı’nın başkanlık dönemine son verdi. Atıcı ise kullanılan oyların 61’ini alabildi. 1 zarf boş çıktı.
Oyların sayılmasının ardından kısa bir konuşma yapan İsmail Atıcı, “Sandıktan çıkan oylar başımızın üstündedir. Az bir farkla yönetim Kahraman Akar’a geçmiştir. Hayırlısı olsun. Demokratik bir yarış oldu. Bu bir bayrak yarışıydı. Çiftçimiz böyle uygun gördü. Kahraman kardeşime ve ekibine hayırlı olsun. Biz odadan ayrılmış değiliz. Bayrak onda olsa bile ömrümüzün sonuna kadar çiftçiye hizmet edip, tecrübelerimizi paylaşacağız. Kazanan Ziraat Odası olsun demiştim. Sahip çıktığınız için teşekkür ediyorum. Hepimiz işbirliği içerisinde çalışıp, odamızı daha saygın hizmet edebilir bir seviyeye getirmek için çalışıp çabalayacağız. Kahramana ve ekibine başarılar diliyorum” dedi.
Seçimi kazanan Akar ise, “Kazanan üretici oldu. Ben ne kadar başkan olsam da 26 yılını odamıza veren İsmail abimiz onursal başkanımız olacak. Onun tecrübelerinden yararlanmaya devam edeceğiz. İnşallah başarılı bir yönetim sergileyeceğiz” dedi.
Akar’ın yönetim listesinde şu isimler yer aldı:
Abdullah Coşkun Yıldız, Soner Korkmaz, Hüseyin Özdemir, Ömer İnpınar, Aytekin Gülen, Halil İbrahim Şahin, Kemalettin Ilbıra, Mutlu Gönül, Mehmet Etik, Mehmet Çakıcı, Akın Kuzyaka, Mehmet Ali Avcı, İbrahim Özer, Dursun Öztürk, Ferit Korkmaz, Hüseyin Kolay, Turgut Belen, Hatice Balkır, Ergün Turgut, Yaşar Taş.

Seçimlerin ardından meclisi oluşturan isimler arasından MİZO yönetimi belirlendi.

Yönetim; Kahraman Akar, Abdullah Coşkun Yıldız, Soner Korkmaz, Mehmet Çakıcı, Ferit Korkmaz, Turgut Belen, Ergün Turgut’tan oluştu.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık
siteacilis