Okullara UltrAslan desteği

Milas’ın Çiftlik ve Pınararası ilkokullardaki içler acısı görüntü, taraftar grubu UltrAslan Bodrum üyelerinin maddi ve manevi destekleriyle çözüldü. UltrAslan üyeleri, okulun kullanılamaz haldeki odalarını temizledi, boyadı, pencere taktı. Bilgisayar ve kitap hediyelerinin yerleştirilmesiyle oda, çağın gerekliliklerine uygun bir sınıfa dönüştü. Okulun açılışında ise duygu yüklü anlar oluştu.

Okullara UltrAslan desteği

Milas’taki Çiftlik Demircan Koç İlkokulu ve Pınararası İlkokulu’ndaki ihtiyaçlar, taraftar grubu UltrAslan’ın destekleriyle karşılandı. Taraftar grubu; okulun kullanılamaz haldeki, pencereleri bulunmayan, adeta bir çöplük gibi olan odalarda temizlik ve tamir çalışması yürüttü, bambaşka bir görüntüye sahip olmasını sağladı.

UltrAslan Bodrum grubu, tamamıyla kendi imkânlarıyla yürüttüğü çalışmayla öncelikle duvarları sarı kırmızı renklere boyayarak yeniledi. Bakımsız olan, boyaları atan Atatürk büstü de olması gereken görüntüye kavuşturuldu. Temizlik çalışmalarının ardından odalara pencere takan ekip; temin ettikleri bilgisayar, kitaplık, masa, defter gibi malzemeleri de yerleştirdi.

Çalışmaların tamamlanmasıyla bambaşka bir görüntüye sahip olan sınıf ve kütüphanelere Bodrum'da hain saldırı sonucu vefat eden Şehit Polis Memuru Ercan Yangöz, ultrAslan Yurtiçi Koordinatörü Ulaş Bayam, tribün emektarı Gökhan Osman, ultrAslan UNI Muğla temsilcisi Oğuzhan Ak ve İlkim İzci'nin isimleri verildi.

Tadilat çalışmalarının ardından Çiftlik Demircan Koç İlkokulu’nda açılış töreni yapıldı. Törene; Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Emniyet Müdür Yardımcısı Fevzi Söztutar ve şehit yakınları katıldı.

Büyük emek verilen okul açılışı, mahalle sakinlerinin duygu yüklü anlar yaşanmasına neden oldu. UltrAslan üyeleri, ortaya koydukları çalışmanın ardından öğrencilerle oyun oynamayı ve fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmedi.

Hazırlanan video ise sosyal medyada çok sayıda beğeni aldı. Açılışın ardından açıklama yapan üyeler, “ultrAslan Bodrum olarak Milas Çiftlik köyündeki Demircan Koç İlkokulu ve yine bu ilçeye bağlı Pınararası köyünde bulunan Pınararası İlkokulu’nun eksikleri olduğunu fark ettik. Biz de kalbi sevgi dolu, gözleri ışıl ışıl kardeşlerimizin eğitimlerine destek vermek amaçlı kolları sıvadık. Aylarca süren çalışmalarımızın ardından kardeşlerimize okullarını teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Başta ultrAslan Danimarka ailesi olmak üzere bizlere bu yolda destek veren herkese sevgiler, saygılar.” dedi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık