Otoyollarda yeni hız sınırları uygulaması yarın başlıyor

​​​​​​​İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun imzasıyla, geçtiğimiz günlerde 81 il valiliğine, otoyollardaki otomobil hız sınırlarına ilişkin yazı gönderilmişti.

Otoyollarda yeni hız sınırları uygulaması yarın başlıyor
  • 30 June 2022, Thursday 12:43

Yarın başlayacak uygulama Türkiye’nin birçok yerinde olduğu gibi İzmir-Aydın otoyolunda mevcut olan 120 km/s olan Hız Sınırı 10 km/s artırılarak 130 km/s oldu.

Yazıda, Karayolları Trafik Kanunu'nun "Hız Sınırları" başlıklı 50. maddesi hatırlatılarak, motorlu araçların cins ve kullanma amaçlarına göre sürülebileceği en çok ve en az hız sınırları, şehirlerarası çift yönlü karayollarında 90 kilometre/saat, bölünmüş yollarda 110 kilometre/saat, otoyollarda 120 kilometre/saat hızı geçmemek üzere yönetmelikle belirlendiği ifade edilmişti.

Bu kapsamda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın da uygun görüşü alınarak, otomobiller için otoyollarda yeni hız sınırları yeniden belirlendi.

Yarın başlayacak uygulama kapsamında otoyolların yol standartlarının dikkate alındığı, otoyollarda trafik işaretlemelerine yönelik çalışmaların da tamamlandığı öğrenildi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık