Sağlık Evine Duygu Dolu Açılış

Milas Belediyesi tarafından Şehit Mehmet İşler’in eşi, hayırsever Semiha İşler adına yapımı tamamlanan Sağlık Evi’nin açılış töreni gerçekleştirildi. Gümüşlük, Hacı İlyas ve Burgaz Mahalleleri’nde ikamet eden yaklaşık 15 bin vatandaşımıza doğrudan hizmet verecek olan Sağlık Evi, 600 m2 inşaat alanında 4 katlı olarak inşa edildi.

Sağlık Evine Duygu Dolu Açılış
  • 14 February 2024, Wednesday 16:42

Zemin katında hastalara hizmet verecek olan Aile Sağlığı Merkezi ve şehidimizin hatıralarının yaşayacağı anı köşesi bulunan merkezin 1. katında Kanser Erken Teşhis Merkezi ve Eğitim Merkezi bulunurken 2. katında ise Milas Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü görev yapacak. 3. katında ise geniş bir toplantı salonu barındıran Sağlık Evi’nin içerisinde Acil Müdahale Odası, Laboratuvar, Aşı Odası, Gebe İzlem ve Aile Odası, Emzirme Odası, Aşılama ve Bebek İzleme Odası ve 2 adet hemşire odası bulunuyor.

Açılışa Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Burak Mülayim, Milas İlçe Garnizon Komutanı Albay Muammer Mersincik, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, İlçe Emniyet Müdürü Fevzi Söztutar, CHP Milas Belediye Başkan Adayı Fevzi Topuz, İYİ Parti Milas Belediye Başkan Adayı Mehmet Çayırlı, Milas İlçe Müftüsü Yusuf Yaşar, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gaziler, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan açılış töreni Milas İlçe Müftüsü Yusuf Yaşar tarafından okunan açılış duası ile devam etti. Sonrasında kürsüye şehit eşi Mehmet İşler’in fotoğrafı ile çıkan Semiha İşler duygusal bir konuşma yaptı. İşler, şehit eşi Mehmet İşler’in hayatını ve nasıl şehit edildiğini, en büyük hayalinin eşinin adını yaşatma olduğunu söyleyerek, “Hayalimi hayata geçirmemde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Gaziler ile birlikte bayrak açan İşler’e vatandaşlar da ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganları ile eşlik etti.  

“MEHMET İŞLER’İN ADINI BİR SAĞLIK EVİNDE YAŞATMAKTAN GURUR DUYUYORUZ”

Şehit Eşi Semiha İşler’in konuşmasını tamamlamasının ardından Hacı İlyas Mahalle Muhtarı Mehmet Çoban ve Muğla İl Sağlık Müdürü Ali Burak Mülayim birer konuşma gerçekleştirdi. Son olarak kürsüye gelen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Bizleri bu güzel, bu anlamlı günde yalnız bırakmadığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün burada ilçemizin daha yaşanabilir, vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine daha rahat ulaşmasına katkı sağlayacak önemli bir açılışı gerçekleştirmek için bir araya geldik. Şehit Mehmet İşler’in fedakar eşi, hayırsever Semiha İşler ablamızın adına tamamladığımız Sağlık Evi’mizi hizmete açmanın gururunu yaşıyoruz. Milas Belediyesi olarak hem modern ve vatandaşlarımıza yakışır bir sağlık hizmeti sunmak, hem de Şehit Polis Memuru Mehmet İşler’in hatırasını yaşatmak için kıymetli eşi Semiha İşler ile çıktığımız bu yolda; onun emanetini gelecek nesillere taşımak için sağlık evimizi hizmete açıyoruz. Hedefimize ulaşmak, halkımızın refahına katkı sağlamak bizleri fazlasıyla gururlandırıyor. Sağlık taraması için gittiği köyde şehit edilen Mehmet İşler’in adını bir sağlık evinde yaşatmaktan gurur duyuyoruz. Çünkü biliyoruz ki yerel yöneticiler olarak bizlerin yaptığı her bir hizmet, ilçemize bıraktığımız önemli bir mirastır. Önemli olan nokta ise bırakılan mirasa sahip çıkmak, en iyi hizmeti sunmaktır.

BURADA HER BİR MİLASLI KENDİNİ EVİNDE HİSSEDECEK…

Sağlık Evimizi sadece bir yapı olarak görmüyoruz. Burası herkesin ihtiyaç duyduğu sağlık hizmetlerine erişebileceği, şefkatle karşılandığı bir mekan olacak. Burada her bir Milaslı, kendini evinde hissedecek ve sağlık sorunlarına çözüm bulacak. Bu anlamlı projenin gerçekleşmesinde emeği geçen ve katkı sunan herkese en içten şükranlarımı sunuyorum Ayrıca, bu güzel günümüzde bizleri yalnız bırakmayan tüm misafirlerimize de teşekkür ediyorum. Milas Belediyesi Şehit Polis Memuru Mehmet İşler ve Eşi Semiha İşler Sağlık Evi’mizin ilçemize ve halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyor, hepinize sağlık dolu günler diliyorum” dedi. Başkan Tokat konuşmasında Sağlık Evi’ne dair teknik bilgiler de verdi.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın konuşmasını tamamlamasının ardından Semiha İşler tarafından destek verenlere plaketler taktim edildi.

Daha sonra protokol tarafından açılış kurdelesi kesilerek, sağlık evi gezilip, şehit anısına yapılan hatıra köşesi önünde fotoğraf çektirildi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık