Şoför Esnafı: “Faaliyetleri sonlandırmak üzereyiz”

Son zamanlarda peşpeşe gelen akaryakıt zamları, daha kısa bir süre once taşıma ücretlerine yapılan zamları da eritip götürdü.

Şoför Esnafı: “Faaliyetleri sonlandırmak üzereyiz”
 

Konuyla ilgili olarak dün bir açıklama yapan Milas Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Nurol Paskal, hem şoför esnafına seslendi, hem de kamuoyuna, önlemler alınmadığı takdirde faaliyetlerini sonlandırmak zorunda kalacaklarını duyurdu.

Nurol Paskal’ın açıklaması şöyle:

“Değerli Esnaf Arkadaşlarım.
Son aylarda akaryakıt ve taşıma girdi maliyetlerindeki anormal artışlar sebebiyle taşıma fiyatlarına yapılan ve yapılacak zamlar bu işi yapan esnafımıza çözüm olmaktan uzaklaşmış durumdadır. Bu çerçevede;Esnaf teşkilatlarının üst birlikleri  ve Ülkemiz genelindeki diğer odalarla birlikte yerel ve merkezi yetkili kurumlara esnafımızın olumsuz durumunu iyileştirmek için bir dizi müracaatlarımızı yenilemiş bulunmaktayız.
-Toplu taşıma(ÖTTA, MİNİBÜS)yapan esnafımız için taşıma fiyatlarına zam başta olmak üzere ücretsiz taşımadaki sorunlar,gelir desteğinin artırılması, vergi, sigorta ücretleri ve mazottaki ÖTV. indirimi. 
-Servici Esnafımızın fiyatlarına zam özellikle taşımalı eğitimin akaryakıt farkının fiyatlara yansımasının yetersizliği.
-S.S.188 Nolu Kamyoncular Koop.nin hazırlayıp  bizimde oda olarak destek verdiğimiz kamyoncu esnafımızı ilgilendiren geniş bir dosyanın Cumhurbaşkanımıza sunulması. 
-Taksici Esnafımızın taksimetre zamları  ve kademeli taksimetre uygulamasının kaldırılması.
-Tekneci Esnafımızın plaka sistemine geçmesi ve korsan taşıma sorunları.
-Galeri  ve otopark faliyeti sürdüren esnafımızın sorunları. 
Bu sorunlar olabildiğince geniş  raporlarla yetkili kurumlara iletilmiş olup gerekli önlemler alınmadığı takdirde üzülerek bildiriyoruzki bu faaliyetleri sonlandırmak gibi durumla karşılaşacağız. Kamuoyu ile üzülerek paylaşıyoruz.”

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık