VATANDAŞLAR FATURA KORKUSUNDAN BATTANİYE YORGANLARLA OTURUYOR

İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Kasım Özkan Milas’lı Vatandaşların zamlı gelen elektrik faturalarına olan tepkilerini paylaştı. İYİ Partili Özkan, “kelimelerin tükendiği yerdeyiz; eline her fatura geçen şok oluyor. Milas’ta son yılların en soğuk günleri yaşanıyor. Fakat Milas’lı vatandaşlar fatura korkusundan battaniye yorganlarla oturuyor” dedi. 

VATANDAŞLAR FATURA KORKUSUNDAN BATTANİYE YORGANLARLA OTURUYOR
  • 31 Ocak 2022, Pazartesi 9:48


Kasım Özkan konuyla ilgili olarak şunları belirtti:

“Yeni yılla birlikte elektrik faturalarında geçilen kademeli tarife sistemi sonrası ilk faturalar geldi. Faturalarında yüksek ücretler gören Milaslı vatandaşlar, bu duruma tepki gösterdi.
1 Ocak 2022'den geçerli olmak üzere doğalgaz ve elektriğe zam geldi.
Konutlarda kullanılan doğalgazın birim fiyatında yüzde 25, elektrik üretimi için kullanılan doğalgazın birim fiyatında yüzde 15, elektrik üretimi dışında kullanılan doğalgazın birim fiyatında ise yüzde 50 artış oldu.
YÜZDE 50 İLE YÜZDE 125 ARASI ZAM YAPILDI
Yeni yılla birlikte elektrik faturalarında kademeli tarife sistemine geçildi. Yeni sistemle birlikte elektrik faturaları iki tarifeye ayrılırken, elektrik fiyatlarına yüzde 50 ile yüzde 125 arası zam yapıldı.
1 Ocak'tan itibaren mesken aboneleri için aylık 150 kilovatsaate kadar olan tüketim miktarları için nihai fiyat kilovatsaat başına 1 lira 37 kuruş, aylık tüketimi 150 kilovatsaat üzeri olan mesken aboneleri için ise kilovatsaat başına 2 lira 6 kuruş uygulandı.
FATURALAR ŞUBAT AYINDA DAHA DA KABARACAK
Zamlı tarifelerin ilk faturaları da 10 Ocak itibarıyla kesilmeye başlandı. zamlı tarifeler vatandaşımızı bir hayli zorluyor.
Üstelik ocak ayında kesilen faturaların tamamı zamlı değil. Sadece 10-15 günlük kısımları zamlı. Bu da demek oluyor ki şubat ayında faturalar daha da kabaracak.”
ZAMLI FATURALAR MİLAS’LI VATANDAŞLARIMIZI KIZDIRDI
Zamlı faturalara her kesimden tepkiler sürerken, İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Kasım Özkan, “2022 yılının ilk zamlı faturaları vatandaşlarımızı  kızdırdı. Çarşı , Pazar, Kahvehane ve esnaf ziyaretlerimizde Milas’lı vatandaşlar, adeta ateş püskürüyor.
Kiminin faturası 2 kat, kimini 3 kat artarken, kimi de iki kişi yaşamalarına rağmen gelen bin liralık elektrik faturasına isyan ediyor. Bazı vatandaşlarımız yaptığı paylaşımlarla aralık ayı tüketimlerinin de zamlı kesildiğini öne sürdü” dedi.

Editör: Tülay SÜKÜN
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık