Yüzde 50 hibeli tarımsal makine-ekipman ödemeleri başladı

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Projesi Kapsamında 2022 yılında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından makine-ekipman destekleri ödeniyor.

Yüzde 50 hibeli tarımsal makine-ekipman ödemeleri başladı
  • 20 Ağustos 2022, Cumartesi 14:35
 

Muğla genelinde Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yüzde 50 hibeli Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Projesi Kapsamında, çiftçilere verilen ekipmanların geri ödemelerine başlandı.

“İlimizde 1056 üreticimize yaklaşık 30 çeşit makine-ekipmana destek verdik”

Bu konuda Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “İlimizde uygulanmakta olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Projesi Kapsamında 2022 yılında; Bakanlığımız tarafından Makine-Ekipman desteklemesine ait açıklanan sonuçlara göre İlimizde; Makine ekipman kapsamında 1056 adet yatırımcı ile sözleşme imzaladık. Bunların toplam yatırım bedeli; 18.273.071,00 TL olup;  yatırımcılarımıza proje sonunda  9.133.369,00 TL hibe ödemesi yapıyoruz. İlimizde 1056 üreticimize yaklaşık 30 çeşit makine-ekipmana destek verdik. Verilen makinelerden en fazla İlimizin potansiyeline de uygun olarak zeytin hasat makinesi oldu.  İkinci sırada Çapa makinesi, üçüncü sırada ilaçlama makinesi, dördüncü sırada rotovatör, beşinci sırada ise römork yer alıyor.  Evraklarını tamamlayan ve Makine Ekipman Tespitleri yerinde yapılan üreticilerin destekleme ödemeleri hesaplara yatmaya başladı.” dedi.

“Ödeme evraklarını İl Müdürlüğümüze teslim etmeyen üreticilerimize ödemeyi yapamıyoruz”

İl Müdürü Saylak açıklamasına şöyle devam etti: “Hibe sözleşmesine göre ödeme yapabilmemiz için üreticilerimizin ödeme evraklarını teslim etmeleri ve de buna göre makine-ekipman tespitini yaptırmaları gerekiyor. Ödeme evraklarını İl Müdürlüğümüze teslim etmeyen üreticilerimize ödemeyi yapamıyoruz. Tek tek bu üreticilerimizi tespit edip sms yoluyla tekrar hatırlatma yapıyoruz. Ayrıca gerek sosyal medya aracılığıyla gerekse web sitesinde duyurularımızla  ulaşıyoruz. Buradan basın aracılığıyla da üreticilerimize tekrar seslenmek istiyorum. Bir mağduriyet yaşamamaları adına %50 hibe ile aldıkları makine-ekipmanın ödeme evraklarını İl Müdürlüğümüze teslim etmelerini rica ediyorum. Tüm üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.   

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık