Alkollü araç kullanana af yok!

Milas’ta alkollü araç kullanarak hem kendilerinin hem de başkalarının hayatını riske atan sürücülere yönelik denetimler sürüyor. Kentin birçok bölgesinde gerçekleştirilen denetimler kapsamında trafik güvenliğini tehlikeye sokan sürücülere cezai işlem uygulanıyor.

Alkollü araç kullanana af yok!

Milas Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri, ilçe genelinde şok alkol denetimleri gerçekleştiriyor. Milas KOM Grup Amirliği ekiplerinin de katıldığı denetimlerde, alkollü araç kullanarak trafik güvenliğini tehlikeye sokan sürücülere cezai işlem uygulandı.
Milas Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri, genel trafik denetimlerinin yanı sıra trafik güvenliğini tehlikeye sokan en önemli unsurların başında gelen “alkollü araç kullanma” konusunda da sık sık uygulama yapıyor.
Geçtiğimiz günlerde Milas-Yatağan karayolunda ve şehir merkezinde belirlenen noktalara konuşlanan trafik ekipleri, araç sürücülerine alkol denetimi gerçekleştirdi. Uygulama sırasında yasal sınırın üzerinde alkol tespit edilen sürücülere, cezai işlem ve idari para cezası uygulandı. Ayrıca alkollü araç kullanarak trafik güvenliğini tehlikeye sokan sürücülerin ehliyetlerine el konuldu.
Milas KOM Grup Amirliği ekiplerinin de denetimlere katılarak; organize suçlar, kaçakçılık ve narkotik yönünden araç ve şahıslar üzerinde çalışma yaptı.
Uygulama noktasında denetime tabi tutulan çok sayıda vatandaş, halkın huzuru ve güvenliği için 7/24 mesai kavramı gözetmeksizin çalışma yapan polislere teşekkür ederek, görevlerinde başarı diledi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 1 Muhteşem 1 Haha 1 İnanılmaz 1 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık