CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu;  “PARTİMİZ 98 YAŞINDA İKTİDARA YÜRÜYOR!”

CHP Muğla İl başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP’nin 98. Kuruluş yıldönümüyle ilgili olarak yazılı bir mesaj yayınladı. Zeybekoğlu’nun mesajı şöyle:

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu;  “PARTİMİZ 98 YAŞINDA İKTİDARA YÜRÜYOR!”
  • 09 Eylül 2021, Perşembe 10:15

“Bu yıl Partimizin 98. Yaşını kutluyoruz. Partimiz Cumhuriyetin 2. Yüzyılına, Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırma görevi ve iddiasıyla iktidara yürüyor. Tüm halkımıza hayırlı olsun…
9 Eylül; halkımızın bağımsızlığa giden onurlu yolculuğunda, düşman işgaline son verilmesinin tarihi günlerindendir. Bu vesileyle İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunu da selamlıyoruz.
Sadece İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü değil, aynı zamanda Kuvayı Milliye ruhuyla donanmış partimizin kuruluş yıldönümüdür.
CHP, dilekçe verip başvuru yapılarak kurulan bir parti değil; halkımızın emperyalizme karşı verdiği mücadelenin bağrından doğan, savaş meydanlarında kurulan bir partidir. Her şartta Cumhuriyetin teminatı olmasını da bu ruha borçludur.
Yolumuz uzun ve zorlu. Ancak bir o kadar da güçlüyüz. Bu gücümüzü tarihten aldığımız Kuvayı Milliye ruhuna ve “Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir” perspektifiyle halkımızın gönlünde yer etmemize borçluyuz.  Bu gücümüzü, Cumhuriyetin 2. Yüzyılında, Tek Adam Rejimi’nin yarattığı bütün tahribatı yok etmek için kullanacağız. Partimizin 98.kuruluş yıl dönümünde daha güçlü ve birlik beraberlik içerisinde bizlere bugünleri gösteren kurucularımızı saygı ile anıyoruz.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık