Denizden 180 kilogram çöp çıktı

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Çökertme Mahallesi’nde Milas ve Bodrum Belediyesi’ne bağlı ekipler, “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla deniz dibi temizliği gerçekleştirdi. Denizden çıkan çöpler ise vatandaşları hayrete düşürdü.

Denizden 180 kilogram çöp çıktı
  • 07 Haziran 2022, Salı 15:50
 

Milas ve Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce ortaklaşa düzenlenen deniz dibi temizliği, geçtiğimiz yaz aylarında yangın felaketi yaşayan Çökertme Mahallesi’nde gerçekleşti. Deniz dibi temizliği etkinliğine, Bodrum Tepecik Demir Topal Ortaokulu’ndan 27 öğrenci de sahil temizliği yaparak destek verdi. Milas Yörük Obaları Kültür Derneği üyeleri de Çökertme Sahili’nde halk oyunları gösterisi sergilendi.

Deniz ve sahillerin temiz tutulması için farkındalık oluşturma amacıyla Bodrum Belediyesi ile ortak çalışma içerisinde olduklarını dile getiren Milas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ateş, etkinliğe destek veren herkese teşekkür etti.

Gönüllü dalgıçlardan oluşan ekipler; deniz dibinden 16.8 kg metal, 22.97 kg plastik, 43 kg lastik, 18 kg ahşap, 29.75 kg cam, 30.7 kg tekstil, 1.65 kg pil, 4.30 kg porselen,1 kg kağıt olmak üzere 181.77 kilogram atık topladı.

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık