Kaymakam Böke, “Çalışan Gazeteciler Günü”nü Kutladı

Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle basın mensupları ile bir araya geldi. Sohbet havasında geçen buluşmada Kaymakam Böke ile basın mensupları karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Kaymakam Böke, “Çalışan Gazeteciler Günü”nü Kutladı
  • 10 January 2024, Wednesday 14:17

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler” günü nedeniyle, Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke ev sahipliğinde gazetecileri Mobella Kafe’de ağırlandı. Basın mensuplarının günlerini kutlayan Kaymakam Böke, yaptığı konuşmada; “Gazetecilik mesleği, kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşarak zor şartlar altında ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu gelişen olaylar karşısında aydınlatırken diğer taraftan da vatandaşımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedir” dedi.

Kaymakam Böke konuşmasında; “Ülkemizde, gazetecilere sosyal ve ekonomik haklar sağlayan ve Türk basınında bir dönüm noktası olan 212 sayılı yasanın, 10 Ocak 1961 yılında kabul edilmesiyle birlikte, her yıl 10 Ocak tarihi “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır.

Gücünü kamuoyu desteğinden alan, halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basın, önemli ve etkin bir denetim organı olma konumuyla, demokrasinin temel unsurlarından biridir.

Ülkemizin, kentimizin ve ilçemizin sorunlarını kamuoyuna aktaran, etkin çözüm önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan, vatandaşla devlet arasında köprü görevi üstlenen basın mensuplarımızın, yapmış oldukları haber, yorum ve görüşleri; bizlere çalışmalarımızda önemli faydalar sağlamaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerimle, basınımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak, kamuoyunun bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinde büyük rol üstlenen değerli basın mensuplarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ederim” dedi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık