Milas Belediye Meclisi, saygı duruşu ile başladı

Milas Belediye Meclisi 2023 yılı Mart ayı olağan meclis toplantısı, pazartesi günü saat 14.00’te gerçekleştirildi. Depremde yaşamını yitirenler için saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan meclis toplantısında bölgeye gerçekleştirilecek yardımlar için işbirliği ve protokoller için Başkan Tokat’a yetki verildi.

Milas Belediye Meclisi, saygı duruşu ile başladı

Milas Belediye Meclisi Mart ayı olağan meclis toplantısı 6 Mart Pazartesi günü saat 14.00’te Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Milas Belediye Başkan Vekili Murat Yazar’ın başkanlık yaptığı meclis toplantısında; 17 ana, 3 ek gündem maddesi ile 5 imar komisyon raporu görüşülerek karara bağlandı.

Milas Belediye Meclisi 2023 yılı Mart ayı olağan meclis toplantısı, 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinde yaşamını yitiren depremzedeler anısına gerçekleştirilen saygı duruşu ile başladı. Gündem maddelerinin görüşülmesi öncesinde Milas Belediye Başkan Yardımcısı Harun Reşit Çavuşoğlu, belediyenin güncel çalışmaları hakkında meclise bilgi verdi. 

Meclis toplantısında; depremlerde zarar gören vatandaşlarımız için, yiyecek, içecek, yakacak, barınma, eğitim, bakım, onarım ve sağlık gibi temel ihtiyaçların karşılanması amacıyla düzenlenecek insani yardım projeleri kapsamında  kamu yararına çalışan dernekler ve kurumlarla protokol yapmak üzere Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a yetki verilmesi talebi, AK Partili meclis üyelerinin ret oyuna karşın oy çokluğuyla kabul edildi.

 

KURUM GÖRÜŞÜ TALEPLERİ KOMİSYONA SEVK EDİLDİ

Belediye meclisi gündemindeki Meşelik ve Boğaziçi Mahallesi Mevkiinde yapılması planlanan “Vitapark Golf Tesisi ve Turizm Kompleksi” projesi, Güllük Mahallesi’nde planlanan “Yat Limanı” projesi, Akçakaya, Fesleğen ve Demirciler mahallelerinde planlanan “Arturna II Rüzgar Enerji Santrali (22 Adet Türbin, 92,4 Mwm/66 Mwe)” projesi, Demirciler ve Bodrum’un mahallelerindeki “Arturna Rüzgar Enerji Santrali (23 Adet Türbin 96,6 Mwm/69 Mwe)” projesi, Ketendere, Sarıkaya, İkiztaş ve Aydın Karpuzlu’nun mahallelerinde planlanan Turguttepe Rüzgar Enerji Santrali (12 Türbin 24 Mwm / 24 Mwe’den, 17 Türbin 44,6 Mwm / 44,6 Mwe)” projesine ait ÇED Başvuru Dosyası hakkında kurum görüşü talepleri; İmar Komisyonu’na havale edildi.

 

KREDİ KULLANMA TALEBİ OY ÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ

Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere taşıt ve iş makinesi alımı ile üst yapı yatırımlarında kullanmak üzere 25 milyon liralık kredi kullanma talebi, AKP ve MHP’li meclis üyelerinin ret oylarına karşın oy çokluğuyla kabul edildi.

Milas Belediye Meclisi Nisan ayı olağan meclis toplantısı 7 Nisan Cuma günü saat 14.30’da gerçekleştirilecek.

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık