“Milas’ta 3 vefat var”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’da Koronavirüs nedeniyle 7 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. AKP’li İlçe Başkanı ise Aras’ı ‘sokak dedikocusu’ olarak suçlarken Bodrum’da 1, Milas’ta 3 kişinin hayatını kaybettiğini ifade etti.

“Milas’ta 3 vefat var”

Bodrum’un CHP’li Belediye Başkanı Ahmet Aras, önceki gün ANKA Haber Ajansına verdiği röportajda, Bodrum'da son iki hafta içerisinde 7 kişinin koronavirüsten yaşamını kaybettiğini söyledi.
Aras’ın ifadelerinin ardından bir açıklama yayınlayan AKP Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen ise, “Resmi makamlardan almış olduğumuz bilgilere göre; Muğla İl ve İlçelerinde koronavirüs nedeniyle toplam vefat sayısı 7’dir. Bu vefatların 3’ü Milas, 2’si Muğla merkez, 1’i Fethiye, 1’i de Bodrum’da gerçekleşmiştir. Vefat eden vatandaşlarımız arasında Bodrum’da yaşayan 3 kişi vardır. Bu 3 kişiden biri Bodrum’da, biri Milas’ta, biri de Muğla’da vefat etmiştir. Bu resmi rakamlara rağmen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras bir açıklama yapmış ve Bodrum’da toplam ölüm sayısının 7 olduğunu söylemiştir. Resmi verilerden anlaşıldığı gibi Bodrum’da ölüm sayısı kesinlikle 7 değildir.” dedi.
Gökmen, “Oldukça hassas bir dönemden geçmekteyiz. Vatandaşlarımız zaten salgın nedeniyle yeteri kadar endişelidir. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın resmi verilere dayanmadan açıklama yapması, endişeleri daha da arttırmaktadır. Bu kritik süreçte Resmi makamlarca doğrulanmadan kimse sokak dedikodusuna göre açıklama yapmamalıdır. Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı bundan sonra resmi verilere dayanarak açıklamaya yapmaya davet ediyoruz. Aksi takdirde yaşanacak infial, hepimize zarar verecektir” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık